Aktualności

Statystyki po 27. kolejce Fortuna 1 Ligi: Czterdziestka coraz bliżej

Po raz pierwszy w tym sezonie piłkarze i kibice Widzewa Łódź mieli trzykrotnie powody do radości z powodu strzelonych przez czerwono-biało-czerwonych goli w ligowym meczu.

Pierwszą bramkę w spotkaniu z GKS-em Bełchatów pięknym uderzeniem zdobył Patryk Mucha. Było to jego czwarte trafienie w obecnych rozgrywkach ligowych, a w klasyfikacji strzelców drużyny Widzewa w tym sezonie nadal zajmuje drugie miejsce za prowadzącym Marcinem Robakiem.

Jednak na pozycji wicelidera Mucha nie jest sam, bo bardzo szybko dogonił go Mateusz Michalski - autor dwóch goli, które zapewniły łodzianom wygraną w Bełchatowie. Skrzydłowy drużyny RTS-u dwukrotnie poszedł za akcją kolegów i najpierw skutecznie zakończył rajd Pawła Tomczyka, a potem wpakował piłkę do bramki po zagraniu Michaela Ameyawa.

Dla Michalskiego to były gole nr 37 i 38 strzelone w barwach Widzewa na ligowych boiskach. W poprzednich sezonach najpierw zaliczył 24 trafienia w III lidze, a następnie 10 w II lidze. W tym sezonie pomocnik strzelił 4 gole, wszystkie w ciągu ostatnich 31 dni. Do okrągłej, bramkowej czterdziestki w czerwono-biało-czerwonych barwach, brakuje Mateuszowi Michalskiemu już tylko dwóch goli i oby jak najszybciej mógł świętować ten strzelecki jubileusz.

Cieszą gole strzelone w Bełchatowie, cieszy również mała liczba kartek dla Widzewiaków w tym meczu. Sędzia ukarał jedynie Brazylijczyka Caique, dla którego była to pierwsza żółta kartka w tym sezonie.

Przed 28. kolejką Fortuna 1 Ligi siedmiu piłkarzy jest zagrożonych absencją w następnym spotkaniu z powodu liczby żółtych kartek. Są to: Bartłomiej Poczobut (7 kartek) oraz Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Daniel Tanżyna (wszyscy po 3 kartki).

Jeśli któryś z tych piłkarzy obejrzy "żółtko" w najbliższym meczu z Miedzią Legnica, to zabraknie go w kolejnym spotkaniu - z Resovią w Rzeszowie.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2020/2021:

7 - Marcin Robak,

4 - Mateusz Michalski, Patryk Mucha,

2 - Michael Ameyaw, Mateusz Możdżeń,

1 - Filip Becht, Karol Czubak, Merveille Fundambu, Krystian Nowak, Piotr Samiec-Talar, Daniel Tanżyna, Paweł Tomczyk.

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2020/2021:

4 - Łukasz Kosakiewicz,

3 - Mateusz Możdżeń,

2 - Michael Ameyaw, Patryk Stępiński,

1 - Karol Czubak, Kacper Gach, Przemysław Kita, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Robert Prochownik, Marcin Robak, Paweł Tomczyk.

Klasyfikacja kanadyjska w drużynie Widzewa w sezonie 2020/2021:

8 - Marcin Robak,

5 - Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Patryk Mucha,

4 - Michael Ameyaw, Łukasz Kosakiewicz,

2 - Karol Czubak, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk,

1 - Filip Becht, Merveille Fundambu, Kacper Gach, Przemysław Kita, Dominik Kun, Robert Prochownik, Piotr Samiec-Talar, Daniel Tanżyna.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021:

7 - Bartłomiej Poczobut,

6 - Krystian Nowak,

5 - Łukasz Kosakiewicz,

4 - Patryk Stępiński,

3 - Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Daniel Tanżyna,

2 - Filip Becht, Daniel Mąka, Marcin Robak,

1 - Michael Ameyaw, Caique, Merveille Fundambu, Kacper Gach, Przemysław Kita, Miłosz Mleczko, Patryk Mucha, Henrik Ojamaa.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021:

1 - Marek Hanousek, Mateusz Możdżeń, Krystian Nowak, Bartłomiej Poczobut.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela