Aktualności

Stałe fragmenty zadecydują?

Kapitan Widzewa oglądał na żywo ostatni mecz Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki i zdaje sobie sprawę z najmocniejszych stron sobotniego rywala.

We wtorek na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim zameldowała się liczna delegacja Widzewa. Znaleźli się w niej: asystent trenera Franciszka Smudy Marcin Broniszewski oraz dwóch stoperów pierwszej drużyny - Sebastian Zieleniecki i Damian Kostkowski. Obaj piłkarze byli zgodni co do największych atutów wicelidera tabeli pierwszej grupy trzeciej ligi.

- Pojechaliśmy zobaczyć na żywo mocne i słabe strony Sokoła. Na pewno nam się to przyda. Wiemy, że przede wszystkim uważać będziemy musieli na stałe fragmenty gry. Przeanalizowaliśmy sobie zdobyte informacje i sztab szkoleniowy przekazał je zespołowi - przyznał Sebastian Zieleniecki, który potwierdził tym samym spostrzeżenia Damiana Kostkowskiego (LINK).

Stałe fragmenty gry mogą być w najbliższą sobotę kluczowe dla wyniku meczu na szczycie. Widzew w rundzie wiosennej zdobył już dwie bramki po rzutach rożnych i jedną po rzucie wolnym. W ten ostatni sposób stracił jednak również jednego gola - w drugiej połowie meczu wyjazdowego ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Sokół w ostatnim meczu z GKS-em Rolimpexem Wikielec często próbował forsować linię obronną rywala długimi górnymi piłkami. - Mamy wysoki zespół, więc powinniśmy sobie z tym poradzić - zaznaczył kapitan Widzewa, który razem z "Kostkiem" stanowi jeden z najwyższych duetów środkowych obrońców w lidze.

- Dobrze współpracuje mi się z Damianem na boisku i poza nim. Mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej. Wiadomo, że razem gramy od niedawna, ale według mnie na treningach i w meczach wygląda to już naprawdę dobrze - przyznał 23-letni obrońca, który jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie. W tym sezonie "Zielu" nie opuścił jeszcze ani jednego meczu, więc w sobotę zaliczyć powinien swój dwudziesty pierwszy występ w bieżących rozgrywkach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela