Aktualności

Stadion Widzewa wciąż przyciąga!

W 2018 r. stadion Widzewa przyciągał regularnie nie tylko rzesze wiernych fanów klubu, ale także liczne grono byłych zawodników czy znanych dziennikarzy sportowych. Przy al. Piłsudskiego odbył się też pierwszy w historii nowego obiektu koncert.

Na meczach Widzewa w 2018 r. (zarówno w poprzednim, jak i obecnym sezonie) regularnie pojawiali się byli piłkarze łódzkiego klubu. I tak na trybunach zauważyć można było m.in. Daniela Bogusza, Andrzeja Grębosza, Wiesława Wragę, Tadeusza Gapińskiego, Andrzeja Możejkę czy Wiesława Chodakowskiego. Byli zawodnicy brali udział również w wielu imprezach organizowanych przez klub, m.in. Widzewskim Dniu Dziecka czy uroczystości odsłonięcia pomnika Twórców Wielkiego Widzewa. Wstęgę przecinał wówczas m.in. Krzysztof Kamiński.

W kwietniu 2018 r. stadion przy al. Piłsudskiego 138 miał okazję zobaczyć Mirosław Szymkowiak. Były pomocnik Widzewa przyjechał co prawda do klubu w sprawach biznesowych i nie oglądał na żywo meczu swoich młodszych kolegów, ale Serce Łodzi i tak wywarło na nim ogromne wrażenie. - Najchętniej to bym wyszedł i zagrał na tej murawie i pięknym stadionie - mówił w rozmowie z WidzewTV.

Kilkukrotnie przy Piłsudskiego w minionym roku pojawiał się były napastnik łódzkiego klubu Mariusz Stępiński, który obecnie gra we włoskiej Serie A w barwach Chievo. W maju 2018 r. oglądał z trybun mecz Widzewa z Polonią Warszawa, a we wrześniu przyleciał z Włoch na bal charytatywny, towarzyszący akcji "Pomagamy od Serca". 2 września w Sercu Łodzi rozegrano najpierw mecz pokazowy, w którym udział wzięli m.in. Sławomir Chałaśkiewicz, Mirosław Szymkowiak, Artur Wichniarek, Piotr Szarpak, Adrian Budka, Marcin Robak, Bartosz Kaniecki czy Robert Kłos, później na scenie pojawiły się gwiazdy muzyczne (Lady Pank, Video, Patrycja Markowska), a na koniec odbył się bal połączony z licytacją gadżetów, prowadzony przez Paulinę Czarnotę-Bojarską oraz Marcina Dańca.

W 2018 r. stadion Widzewa gościł reprezentację Polski U20, która właśnie w Sercu Łodzi rozgrywać będzie mecze tegorocznego mundialu. We wrześniu kadra trenera Jacka Magiery przegrała 0:3 z Włochami, a w październiku pokonała 3:0 Czechów. W spotkaniu tym w reprezentacji zadebiutował Konrad Gutowski, który pojawił się na boisku w 68. minucie. Selekcjoner reprezentacji miał okazję oglądać młodego pomocnika Widzewa także podczas spotkań ligowych - pojawił się w Łodzi m.in. na meczu z GKS-em Bełchatów.

Na spotkaniach Widzewa w 2018 r. zauważyć można było również znanych dziennikarzy sportowych - Andrzeja Twarowskiego i Marcina Feddka. Podczas meczu z GKS-u Bełchatów catering na stadionie w ramach cyklu "Stadionowe rewolucje" oceniała natomiast ekipa portalu Weszło.com.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela