Aktualności

Stadion Widzewa nagrodzony

#SerceŁodzi zostało wyróżnione w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu” jako sportowy obiekt roku.

Budowa stadionu przy al. Piłsudskiego 138 trwała niecałe dwa lata. Jej koszt to 153 mln zł, w którym zawarta jest też przebudowa układu komunikacyjnego wokół obiektu.  

Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich podkreślała, że to była bardzo ważna inwestycja dla Łodzi. – Obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma bardzo pozytywny odbiór wśród osób, które odwiedziły go podczas imprez sportowych – mówiła.

Bartosz Domaszewicz, radny miejski dodał, że najważniejszy certyfikat podczas każdego spotkania przy al. Piłsudskiego wydają kibice Widzewa. – Potwierdzają frekwencją i biciem kolejnych rekordów jak to była ważna inwestycja. Dzięki dobrej akustyce fani budują niepowtarzalną atmosferę piłkarskiego święta. Bez nich nawet najładniejszy pusty stadion nie robiłby takiego wrażenia – zaznaczał Domaszewicz. – Przy tej okazji warto podkreślić zasługi osób, które brały udział w wybudowaniu obiektu jak np. projektant Jacek Ferdzyn czy wykonawca inwestycji. To też sukces osób zaangażowanych w projektowanie jak np. radny Rafał Markwant, które podczas wielu spotkań roboczych przekazywały uwagi i pomysły.

Założeniem konkursu „Budowniczy polskiego sportu” jest analiza rozwoju bazy sportowej i rekreacyjnej. W związku z tym wyróżnienia przyznaje się osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w finansowanie, projektowanie, realizację i zarządzanie/ utrzymanie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Sportowy obiekt roku - tytuł jest przyznawany obiektom sportowym i rekreacyjnym za realizację programów sprzyjających rozwojowi sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a także za wyróżniającą się architekturę, konstrukcję i zastosowane rozwiązania materiałowe, technologiczne i funkcjonalne.

Nagrody przyznawane były także w innych w kategoriach:

* promotor infrastruktury sportowej

* inwestor na medal

* budowniczy polskiego sportu

*sportowa architektura regionu

* firma na medal

* udana rewitalizacja


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela