Aktualności

Stadion Widzewa nagrodzony

#SerceŁodzi zostało wyróżnione w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu” jako sportowy obiekt roku.

Budowa stadionu przy al. Piłsudskiego 138 trwała niecałe dwa lata. Jej koszt to 153 mln zł, w którym zawarta jest też przebudowa układu komunikacyjnego wokół obiektu.  

Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich podkreślała, że to była bardzo ważna inwestycja dla Łodzi. – Obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma bardzo pozytywny odbiór wśród osób, które odwiedziły go podczas imprez sportowych – mówiła.

Bartosz Domaszewicz, radny miejski dodał, że najważniejszy certyfikat podczas każdego spotkania przy al. Piłsudskiego wydają kibice Widzewa. – Potwierdzają frekwencją i biciem kolejnych rekordów jak to była ważna inwestycja. Dzięki dobrej akustyce fani budują niepowtarzalną atmosferę piłkarskiego święta. Bez nich nawet najładniejszy pusty stadion nie robiłby takiego wrażenia – zaznaczał Domaszewicz. – Przy tej okazji warto podkreślić zasługi osób, które brały udział w wybudowaniu obiektu jak np. projektant Jacek Ferdzyn czy wykonawca inwestycji. To też sukces osób zaangażowanych w projektowanie jak np. radny Rafał Markwant, które podczas wielu spotkań roboczych przekazywały uwagi i pomysły.

Założeniem konkursu „Budowniczy polskiego sportu” jest analiza rozwoju bazy sportowej i rekreacyjnej. W związku z tym wyróżnienia przyznaje się osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w finansowanie, projektowanie, realizację i zarządzanie/ utrzymanie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Sportowy obiekt roku - tytuł jest przyznawany obiektom sportowym i rekreacyjnym za realizację programów sprzyjających rozwojowi sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a także za wyróżniającą się architekturę, konstrukcję i zastosowane rozwiązania materiałowe, technologiczne i funkcjonalne.

Nagrody przyznawane były także w innych w kategoriach:

* promotor infrastruktury sportowej

* inwestor na medal

* budowniczy polskiego sportu

*sportowa architektura regionu

* firma na medal

* udana rewitalizacja


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. II)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. II)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela