Aktualności

Spotkanie autorskie Tomasza Łapińskiego. "Szmata" zaprezentowana

Były znakomity piłkarz i wieloletni kapitan Widzewa spotkał się we wtorek z fanami, żeby opowiedzieć o swojej debiutanckiej powieści.

Tomasz Łapiński napisał piłkarską powieść, w której wydarzenia zmyślone mieszają się z prawdziwymi. We wtorek w salonie EMPiK w łódzkiej Manufakturze odbyło się spotkanie autorskie z legendą łódzkiego Widzewa.  Autor "Szmaty" opowiadał o kulisach powstania książki, ale nie mógł uciec od swojej kariery piłkarskiej i widzewskiej przeszłości.

Wielu uczestników spotkania z zainteresowaniem słuchało o tym, jak fikcja przenika się w książce z prawdą, ale spora część pytań dotyczyła losów Łapińskiego, atmosfery szatni piłkarskiej czy relacji między piłkarzami i trenerami. Nie zabrakło też pytań o czasy współczesne, w tym szanse Widzewa na awans do I ligi czy kondycję reprezentacji Polski.

- Żałuję, że nie mogłem grać na takim stadionie i przy tylu kibicach. To największa rzecz, jakiej wtedy zabrakło - przyznał Łapiński, odnosząc się do atmosfery panującej na trybunach odbudowującego się Widzewa, który zawsze będzie jego klubem. - Stadion piłkarski najlepiej wygląda z murawy, gdy jest pełny - dodał.

Powieść "Szmata", która ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, ma szansę zostać czytelniczym hitem. Potwierdzają to pierwsze recenzje dziennikarzy sportowych i kibiców. W EMPIK-u, w którym odbyło się wtorkowe spotkanie, pozycja rozeszła się błyskawicznie, a długa kolejka chętnych cierpliwie czekała na autograf i zdjęcia z autorem (PRZECZYTAJ O CZYM JEST "SZMATA"). Polecamy i zapraszamy do lektury!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela