Aktualności

Spotkanie autorskie Tomasza Łapińskiego. "Szmata" zaprezentowana

Były znakomity piłkarz i wieloletni kapitan Widzewa spotkał się we wtorek z fanami, żeby opowiedzieć o swojej debiutanckiej powieści.

Tomasz Łapiński napisał piłkarską powieść, w której wydarzenia zmyślone mieszają się z prawdziwymi. We wtorek w salonie EMPiK w łódzkiej Manufakturze odbyło się spotkanie autorskie z legendą łódzkiego Widzewa.  Autor "Szmaty" opowiadał o kulisach powstania książki, ale nie mógł uciec od swojej kariery piłkarskiej i widzewskiej przeszłości.

Wielu uczestników spotkania z zainteresowaniem słuchało o tym, jak fikcja przenika się w książce z prawdą, ale spora część pytań dotyczyła losów Łapińskiego, atmosfery szatni piłkarskiej czy relacji między piłkarzami i trenerami. Nie zabrakło też pytań o czasy współczesne, w tym szanse Widzewa na awans do I ligi czy kondycję reprezentacji Polski.

- Żałuję, że nie mogłem grać na takim stadionie i przy tylu kibicach. To największa rzecz, jakiej wtedy zabrakło - przyznał Łapiński, odnosząc się do atmosfery panującej na trybunach odbudowującego się Widzewa, który zawsze będzie jego klubem. - Stadion piłkarski najlepiej wygląda z murawy, gdy jest pełny - dodał.

Powieść "Szmata", która ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, ma szansę zostać czytelniczym hitem. Potwierdzają to pierwsze recenzje dziennikarzy sportowych i kibiców. W EMPIK-u, w którym odbyło się wtorkowe spotkanie, pozycja rozeszła się błyskawicznie, a długa kolejka chętnych cierpliwie czekała na autograf i zdjęcia z autorem (PRZECZYTAJ O CZYM JEST "SZMATA"). Polecamy i zapraszamy do lektury!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela