Aktualności

Sportowe ślubowanie pierwszoklasistów na stadionie Widzewa

W czwartek 26 wrześnie obiekt przy al. Piłsudskiego 138 odwiedziło ponad stu pięćdziesięciu uczniów pierwszych klas z łódzkich szkół podstawowych.

Podobnie jak rok wcześniej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew" wspólnie z klubem Widzew Łódź, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Centrum Wydarzeń i Miejskiej Areny Kultury i Sportu, zorganizowało na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 sportowe ślubowanie pierwszoklasistów.

O godzinie 10 rano na stadionie Widzewa pojawiło się ponad stu pięćdziesięciu uczniów pierwszych klas, którym towarzyszyły w tym wyjątkowym dniu również rodziny. Pierwszaki już na wejściu na obiekt otrzymały stylowe, czerwone birety, a chwilę później, na płycie stadionu, wzięły udział w specjalnym sportowym ślubowaniu, podczas którego pasowane zostały na pierwszaków-widzewiaków, deklarując zdrowy i sportowy tryb życia.

Ważnym punktem całego wydarzenia był wielki mecz piłkarski, w którym udział wzięli niemal wszyscy pierwszoklasiści, a oprócz nich, w drużynie przeciwnej piłkarze pierwszej drużyny Widzewa i widzewskie koszykarki. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem uczniów 3:1, choć sędzia Łukasz Kosakiewcz miał wątpliwości czy uznać honorowe trafienie… swoim kolegom z szatni.

Ślubowaniu i meczowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Pierwszoklasiści otrzymali widzewskie upominki, mogli liczyć na pyszne smakołyki, ale też obejrzeć pokaz piłkarskiego freestyle’a w wykonaniu łódzkiej grupy Mekka Street.

Sportowe ślubowanie nie doszłoby do skutku bez zaangażowania i pomocy takich firm, jak: ET Promo, Piekarnia - Cukiernia "Kaczeńcowa" i Silver Catering.

W czwartek w Sercu Łodzi stawiły się delegacje z sześciu łódzkich szkół, ale zainteresowanie wydarzeniem było dużo większe i zdecydowanie przekraczało możliwości logistyczne związane z pojemnością płyty boiska. Organizatorzy zapewniają jednak, że w przyszłym roku udział w sportowym ślubowaniu będą mogły wziąć kolejne placówki, ponieważ nowa, piękna tradycja na stałe wpisana została już w widzewski kalendarz wydarzeń. Uśmiechy i radość na twarzach najmłodszych uczniów, a także duma ich rodziców i najbliższych potwierdzają, że stadion Widzewa to idealne miejsce na rozpoczęcie szkolnej przygody.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela