Aktualności

Sparingowa porażka w Pruszkowie

Piłkarze Widzewa ponieśli tego lata pierwszą sparingową porażkę. Łodzianie ulegli w Pruszkowie Zniczowi 2:3.

Trener Widzewa Przemysław Cecherz zdecydował, że w meczu kontrolnym w Pruszkowie zagrały dwa różne składy. Wolne od szkoleniowca dostali Przemysław Rodak i Konrad Reszka, zaś Aleksander Kwiek wciąż trenuje indywidualnie. Widzewiacy rozpoczęli spotkanie w Pruszkowie od mocnego pressingu na połowie przeciwnika, zmuszając go kilkukrotnie do strat piłki w początkowej fazie meczu. Taktyka przyniosła wymierny efekt już w ósmej minucie, kiedy to pruszkowianie stracili futbolówkę na dwudziestym metrze, a Daniel Mąka zagrał po przechwycie natychmiast do wbiegającego w pole karne Michała Millera. Napastnik Widzewa wykończyłby tę akcję, gdyby nie wślizg w nogi Mateusza Długołęckiego. Arbiter nie miał wątpliwości, wskazując „na wapno”. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem Mąka.

Gospodarze po raz pierwszy zagrozili poważnie bramce Widzewa w 25. Minucie. Mateusz Stryjewski z prawej strony złamał akcję do środka, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył w kierunku okna bramki. Znakomitą paradą popisał się jednak Patryk Wolański, który zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później czerwono-biało-czerwoni mogli podwyższyć na 2:0, ale w sytuacji sam na sam z Dawidem Gargaszem pomylił się z jedenastu metrów o centymetry Mąka. Chwilę wcześniej świetnie zachował się Miller, który wygrał starcie biegowe z obrońcą, a następnie wyłożył piłkę Mące. Łodzianie zdominowali pierwsze 30 minut meczu, przez długie momenty grając skutecznym pressingiem na połowie przeciwnika. Swoją okazję na gola miał także Marcin Kozłowski, ale jego strzał końcami palców wybił Gargasz.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się 180 sekund później. Piłkarze Znicza wykonali rzut rożny, a obrońca Widzewa niedokładnie wybił piłkę z „szesnastki” - wprost pod nogi Macieja Machalskiego. Zawodnik gospodarzy uderzył w kierunku bramki gości - tym razem Wolański nie zapobiegł utracie gola. W 40. minucie łodzianie ponownie wyszli na prowadzenie. Arbiter ponownie odwgizdał rzut karny w wyniku zagrania ręką jednego z obrońców Znicza. Tym razem do „jedenastki” podszedł Mateusz Michalski. Gargasz był bliski skutecznej interwencji, ale ostatecznie przepuścił piłkę pod łokciem. Machalski mógł także ponownie wyrównać. W wyniku nieporozumienia w obronie Widzewa, pomocnik gospodarzy dopadł do piłki i uderzył z dwudziestu metrów. Końcami palców interweniował jednak Wolański.

Na drugą odsłonę po obu stronach wybiegły na boisko inne „jedenastki”. Nie zmieniła się za to taktyka - łodzianie wciąż nacierali na przeciwnika, chcąc jak najszybciej przechwycić piłkę. W 50. minucie przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Daniel Świderski, ale jego lob okazał się zbyt lekki, żeby zaskoczyć Piotra Misztala. Nieco ponad kwadrans później pruszkowianie odpowiedzieli akcją, w wyniku której stan meczu ponownie był remisowy. Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Patryk Kubicki, który wbiegł w pole karne Widzewa i mocnym strzałem pokonał Macieja Humerskiego.

Dwanaście minut później po raz pierwszy w meczu prowadzenie objęli piłkarze trenera Dariusza Żurawia. Błąd popełnił Patryk Baran, który z boku boiska podał wprost do Patryka Czarnowskiego. Zawodnik gospodarzy strzelał „na raty”, ale w końcu znalazł drogę do siatki. Łodzianie ruszyli do ataku, w wyniku czego dwie okazje na wyrównanie miał Bartłomiej Niedziela. W obu sytuacjach pomocnik Widzewa uderzył niecelnie. Wynik meczu w Pruszkowie nie uległ już zmianie. Widzewiacy przegrali swoje pierwsze spotkanie w letnich przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

Znicz Pruszków – Widzew Łódź 3:2 (1:2)
0:1 – Daniel Mąka 8’ (k.)
1:1 – Maciej Machalski 33’
1:2 – Mateusz Michalski 41’ (k.)
2:2 – Patryk Kubicki 66’
3:2 – Patryk Czarnowski 78’

Skład Widzewa na I połowę: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Krzysztof Wojciechowski, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Rakowski, Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Sebastian Olczak, Daniel Mąka, Michał Miller, Piotr Okuniewicz.

Skład Widzewa na II połowę: Maciej Humerski - Kamil Tlaga, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak, Patryk Baran, Paweł Broniszewski, Adam Radwański, Mateusz Ostaszewski, Dawid Kamiński, Bartłomiej Niedziela, Daniel Świderski.

Skład Znicza na I połowę: Dawid Gargasz, Rafał Włodarczyk, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz, Konrad Budek, Maciej Machalski, Kamil Włodyka, Paweł Tarnowski, Mateusz Stryjewski, Eryk Sobków

Skład Znicza na II połowę: Piotr Misztal, Przemysław Dwórzyński, Karol Potrzebowski, Michał Michalak, Michał Kucharski, Bartłomiej Faliszewski, Kacper Skibko, Patryk Czarnowski, Mikołaj Szymański, Patryk Kubicki, Karol Popliński

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela