Aktualności

Skarb odzyskany: Herb Widzewa tylko dla Widzewa!

Mamy zaszczyt poinformować, że herb Widzewa wraca do Widzewa!

Już w sobotę piłkarze wystąpią w koszulkach z herbem na piersi! Jak do tego doszło? Okazało się bowiem, że syndyk nie miał prawa do rozporządzania historycznym herbem Widzewa!

Wnikliwa analiza dokumentów przez prawników wykazała, że historyczny herb Widzewa jest nadal własnością Robotniczego Towarzystwa Sportowego i właśnie dziś chcielibyśmy zawrzeć umowę między Robotniczym Towarzystwem Sportowym a nami, na mocy której już od soboty wszystkie sekcje związane z Widzewem: piłka nożna, koszykówka, gimnastyka artystyczna i boks, będą mogły występować z historycznym herbem. Piłkarze Widzewa w meczu z Zawiszą Rzgów zagrają w herbem, który wraca wreszcie na swoje miejsce - wyjaśnił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź, Marcin Ferdzyn.

Podczas piątkowej konferencji prasowej parafowano umowę między obiema stronami. Historyczne Robotnicze Towarzystwo Sportowe reprezentował Jan Zalewski.

- Ten herb cały czas był w posiadaniu Robotniczego Towarzystwa Sportowego, o czym nie wiedzieliśmy. Nie był w rękach syndyka. Zdobycie tej wiedzy to zasługa naszych prawników. Nie chcę się zagłębiać w zawiłości prawne, ale prawnicy są pewni. Decyzja zapadła - podkreślił sternik Widzewa. - Postaramy się zrobić wszystko, żeby herb nie wpadł już nigdy w niepowołane ręce i nie był kiedykolwiek przedmiotem handlu, bo nie jest to przedmiot handlu, a dobro społeczne o wyjątkowym znaczeniu dla nas - widzewiaków - dodał Ferdzyn.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AKS SMS Łódź - Widzew II Łódź 14.04.2021

AKS SMS Łódź - Widzew II Łódź 14.04.2021

Tabela rozgrywek

4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Arka Gdynia 36
7 Widzew Łódź 35
8 Miedź Legnica 33
9 Puszcza Niepołomice 33
10 Odra Opole 33
Pełna tabela