Aktualności

Serce Łodzi szczęśliwe dla młodych Szkotek

Reprezentacja Szkocji kobiet do lat 19 wygrała na stadionie Widzewa z rówieśniczkami z Polski 1:0 i została zwycięzcą grupy w ramach pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy.

Polska byłą gospodarzem turnieju, w którym udział brały również Bułgaria, Chorwacja i Szkocja. Ostatni mecz na tym etapie rywalizacji odbył się na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi, a wzięły w nim udział zespoły, które w poprzednich spotkaniach zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy eliminacji. W związku z tym Polska i Szkocja rywalizowały we wtorek w Sercu Łodzi o pierwsze miejsce w grupie czwartej kwalifikacji.

Górą ostatecznie były przyjezdne, które jedynego gola, na wagę zwycięstwa, zdobyły na samym początku spotkania, już w 9. minucie. Polki starały się doprowadzić do wyrównania, miały dogodne okazje, ale ostatecznie nie udało im się pokonać bramkarki reprezentacji Szkocji. Z biegiem czasu coraz większym utrudnieniem dla obu zespołów był ulewny deszcz, ale zawodniczki Niny Patalon do końca walczyły i dążyły do zmiany wyniku.

Choć ta faza kwalifikacji do mistrzostw Europy do lat 19 została już zakończona, Serce Łodzi już za tydzień będzie gospodarzem kolejnej międzynarodowej rywalizacji. We wtorek 15 października o 18:00 punkty w eliminacjach do UEFA EURO U21 z Serbią powalczy reprezentacja Polski prowadzona przez doskonale znanego kibicom Widzewa trenera Czesława Michniewicza. Bilety na to spotkania nabyć można  cały czas za pośrednictwem serwisu ŁĄCZY NAS PIŁKA.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Tabela rozgrywek

8 GKS Tychy 21
9 Puszcza Niepołomice 20
10 Miedź Legnica 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 16
13 Chrobry Głogów 15
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela