Aktualności

Sebastian Zieleniecki odchodzi z Widzewa

24-letni obrońca rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Piłkarzem Widzewa był przez ostatnie cztery lata.

Sebastian Zieleniecki dołączył do czerwono-biało-czerwonych w połowie sezonu 2015/2016. Pod koniec zimowego okresu przygotowawczego złapał jednak kontuzję i na debiut musiał czekać do sierpnia 2016 roku. Od tego czasu przez kolejne sezony był mocnym punktem obrony Widzewa, mając duży udział w awansie z III do II ligi. Pełnił też przez pewien czas funkcję kapitana pierwszej drużyny.

W premierowym sezonie łodzian na trzecim poziomie rozgrywkowym Zieleniecki zaliczył komplet 34 występów ligowych. W obecnych rozgrywkach 24-letni defensor zagrał w dziewięciu meczach ligowych i jednym spotkaniu Totolotek Pucharu Polski. Wyjazdowe starcie dziesiątej kolejki rozgrywek z Lechem II Poznań było dla środkowego obrońcy setnym meczem ligowym w barwach Widzewa. Był pierwszym zawodnikiem, który od reaktywacji klubu w 2015 roku osiągnął taki wynik. Jego licznik zatrzymał się na 104 występach ligowych. Zdobył w nich cztery gole.

- Widzew wyciągnął do mnie rękę, gdy byłem po kontuzji i pomógł mi się odbudować. Byłem tutaj 4 lata, w tym czasie wywalczyliśmy dwa awanse. Mam nadzieję, że Widzew miał ze mnie pożytek. Dla mnie to był ważny czas i jestem dumny, że mogłem reprezentować czerwono-biało-czerwone barwy w ponad stu meczach - przyznał na pożegnanie zawodnik.

W czwartek 9 stycznia Zieleniecki rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Dziękujemy Sebastianowi za wieloletnią grę w barwach Widzewa i życzymy sukcesów w dalszej karierze zawodniczej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 05.08.2020

Trening 05.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela