Aktualności

Sebastian Zieleniecki: Łatwych spotkań nie będzie

Obrońca Widzewa z niecierpliwością czeka na inaugurację nowego sezonu i zapewnia, że drużyna zrobi wszystko, aby rozpocząć go zwycięstwem.

Po blisko 1,5-miesięcznej przerwie już w najbliższą sobotę widzewiacy zainaugurują rozgrywki nowego sezonu I grupy III ligi. Rywalem łodzian w 1. kolejce spotkań będzie beniaminek tej klasy rozgrywkowej - Victoria Sulejówek. Obrońca RTS-u Sebastian Zieleniecki zapewnia, że drużyna jest już przygotowana do tego starcia. - Wszyscy z niecierpliwością czekamy na inaugurację sezonu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to, by zacząć rozgrywki zwycięstwem i w dobrych nastrojach podchodzić do kolejnych spotkań - powiedział.

Choć Victoria może wydawać się teoretycznie słabszym rywalem, to jednak nikomu nie przychodzi do głowy lekceważenie sobotniego przeciwnika. - Już poprzedni sezon dobitnie pokazał, że wszystkie zespoły na mecz z Widzewem mobilizują się podwójnie. Moim zdaniem każdy rywal, z którym przyjdzie nam mierzyć się w tym sezonie będzie ciężki, ale jesteśmy pewni swoich umiejętności i wartości, którą prezentujemy jako drużyna. Łatwych spotkań jednak na pewno nie będzie - dodał.

W poprzednim sezonie Sebastian Zieleniecki był podstawowym ogniwem widzewskiej defensywy. Również w letnich sparingach otrzymywał wiele szans na potwierdzenie swojej przydatności do zespołu, tworząc parę środkowych obrońców z Radosławem Sylwestrzakiem lub Damianem Kostkowskim. - Uważam, że bez względu na to, kto z naszej trójki będzie występował na środku obrony, to i tak zagwarantuje odpowiedni poziom. Dobrze współpracuje mi się zarówno z Radkiem, jak i Damianem - wiadomo, że teraz „Kostek” musi niestety pauzować przez kilka tygodni z powodu kontuzji, ale mamy nadzieję, że szybko dojdzie do pełni sił. Rywalizacja o miejsce w składzie napędza każdego z nas do jeszcze cięższej pracy, a to przekłada się na jakość zespołu - podsumował.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela