Aktualności

Sebastian Rudol: Mecz z Wartą nie był wcale taki łatwy

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi Widzew pokonał w Sieradzu miejscową Wartę 9:2. W drugiej połowie na boisku pojawił się obrońca Sebastian Rudoł.

Nowy zawodnik w szeregach Widzewa ocenił pokrótce sobotni występ łodzian. - Cieszę się, że wygraliśmy w ostatnim przedsezonowym sparingu. Tego typu mecze paradoksalnie są dosyć trudne, ponieważ przeciwnik niesamowicie mobilizuje się na spotkanie z taką drużyną jak Widzew. W naszej grze pojawiały się jeszcze drobne błędy, niedokładności. Został nam tydzień, aby je wyeliminować - przyznał Sebastian Rudol, który w sobotę na boisku pojawił się po przerwie.

24-letni obrońca w nadchodzącym sezonie będzie walczył o miejsce na środku obrony z Sebastianem Zielenieckim oraz Danielem Tanżyną. Nowy stoper w łódzkiej drużynie z optymizmem podchodzi do tej rywalizacji. - Nigdy nie miałem łatwo, jeśli chodzi o konkurowanie z innymi obrońcami. Codzienna rywalizacja jest potrzebna, ponieważ niesamowicie rozwija zawodników i w każdym dniu daje bodziec, aby nawet na chwilę się nie zatrzymywać. Niezależnie od tego, kto ją wygra, drużyna na tym skorzysta - powiedział w rozmowie z widzew.com zawodnik.

Sebastian Rudol trafił do Widzewa z rumuńskiego Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Wcześniej przez dłuższy czas był związany z Pogonią Szczecin, dla której rozegrał 130 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela