Aktualności

Sebastian Olczak: To był dosyć nerwowy mecz

Obrońca Widzewa cieszy się z kolejnego kompletu punktów, ale nie ukrywa, że pojedynki z zespołami z dołu ligowej tabeli to ciężka i mozolna praca.

Środowe zwycięstwo nad Huraganem Wołomin nie przyszło piłkarzom Widzewa Łódź zbyt łatwo. Przez blisko siedemdziesiąt minut goście prowadzili, a akcje łodzian przypominały przysłowiowe „walenie głową w mur”. - To był dosyć nerwowy mecz. Czasem zdarzają się takie spotkania, w których zupełnie nic nie wychodzi. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że właśnie takimi meczami, w których idzie bardzo ciężko, które nie są miłe dla oka, robi się w rezultacie wielkie rzeczy. A mówiąc o wielkich rzeczach, zawsze mamy gdzieś w głowie cel ostateczny, czyli awans. I dlatego to zwycięstwo cieszy - wyjaśnia Sebastian Olczak.

25-letni obrońca źródła problemów w pojedynkach z ligowymi outsiderami upatruje w stylu gry, preferowanym przez te drużyny. - Mobilizacja naszej drużyny jest taka sama na każdy mecz. Tutaj się nic nie zmienia. Zawsze wychodzimy na boisko, dając z siebie maksimum. Walczymy do ostatnich minut. Problem leży raczej w tym, że drużyny z dołu tabeli w meczach z nami cofają się, bronią się całą jedenastką, a nasze próby rozbijania takiego muru to naprawdę ciężka i mozolna praca. Najważniejsze jednak, że udało się wyrwać te trzy punkty - wyjaśnia Olczak.


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów 22.07.2017

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów 22.07.2017

Tabela rozgrywek

1 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 75
2 ŁKS Łódź 73
3 Widzew Łódź 66
4 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 62
5 Lechia Tomaszów Mazowiecki 55
6 Sokół Ostróda 54
7 Pelikan Łowicz 53
Pełna tabela