Aktualności

Sebastian Madera wraca do Akademii Widzewa Łódź

Po blisko 2-letnim pobycie w Akademii Lecha Poznań do Akademii Widzewa Łódź wraca Sebastian Madera, który do końca sezonu 2020/2021 będzie pełnił funkcję asystenta trenerów w bloku B.

Sebastian Madera to były piłkarz Widzewa Łódź, który ogólnie ma na koncie ponad 120 meczów w ekstraklasie. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę w strukturach Akademii Widzewa, pełniąc m.in. funkcję trenera rocznika 2002. W czerwcu 2019 r. przeniósł się do Akademii Lecha Poznań.

Teraz Sebastian Madera ponownie dołączy do kadry trenerskiej widzewskiej Akademii. Do końca sezonu 2020/2021 będzie pełnił funkcję asystenta trenerów w bloku B, czyli zespołach U16 (trener prowadzący: Krzysztof Mordak) i U17 (trener prowadzący: Łukasz Jonczyk). Umowa Sebastiana Madery z Akademią Widzewa obowiązuje do czerwca 2022 r.

- Sebastian Madera wraca do Akademii Widzewa bogatszy o doświadczenia w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Przed sezonem 2019/2020 Sebastian zdecydował się na propozycję Lecha Poznań mimo tego, że oczywiście chcieliśmy go wtedy zatrzymać w klubie. Teraz z kolei nadarzyła się okazja, by jednak do tego wznowienia współpracy finalnie doszło. Mam nadzieję, że będzie ona owocna, a Sebastian wniesie wartość w działania Akademii nie tylko jako były zawodnik Widzewa, ale również osoba, która przez ostatni czas pracowała w zorganizowanej strukturze szkolenia - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

W strukturach Akademii Widzewa pracuje obecnie również kilku innych byłych piłkarzy Klubu, w tym Andrzej Kretek, Daniel Mąka, Michał Czaplarski oraz Andrzej Rybski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela