Aktualności

Konrad Gutowski: Nikt nie cieszył się grą tak, jak Ronaldinho

Co robi utalentowany skrzydłowy w wolnym czasie i kto jest jego piłkarskim idolem? Zapraszamy na kolejny odcinek widzewskich Rozmów (Nie)kontrolowanych.

Za Konradem Gutowskim bardzo udany piłkarsko rok. 19-letni pomocnik jesienią był podstawowym piłkarzem walczącego o awans z drugiej do pierwszej ligi Widzewa, a w międzyczasie zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20. To o tyle istotne, że w 2019 roku prowadzeni przez Jacka Magierę biało-czerwoni wezmą udział w rozgrywanych w Polsce (również w Łodzi) Mistrzostwach Świata U20. Młody widzewiak nie zaprząta sobie jednak obecnie tym głowy.

- Nawet przy okazji sparingu z Wisłą Płock odbyłem rozmowę z trenerem przygotowania motorycznego reprezentacji. Nie chcę jednak mówić, że o tym myślę, bo to dla mnie bardzo odległy cel. Fajnie było zobaczyć jak kadra wygląda od środka, natomiast teraz skupiam się na tym, żeby dobrze szło mi w lidze. Jeśli tak będzie to wtedy trener Magiera oceni czy warto dać mi szansę na mistrzostwach - zdradza Gutowski.

Z przeprowadzonej podczas obozu przygotowawczego w Uniejowie rozmowy dowiedzieć możemy się również, że 19-letni skrzydłowy lubi oglądać zagraniczne seriale i czytać biografie piłkarzy. "Gutek" zdradza również, który z zawodników jest dla niego źródłem inspiracji.

- Moim idolem, choć nie uprawia już tego sportu, jest Ronaldinho. Podobało mi się to, jak cieszył się grą. Mógł nie strzelić bramki, a i tak cieszył się już z tego, że miał możliwość wyjść na boisko. Podpatrywałem też oczywiście jego triki, ale do tego poziomu na pewno trochę mi jeszcze brakuje - śmieje się widzewski skrzydłowy.

Całą rozmowę z Konradem Gutowskim obejrzeć możecie poniżej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela