Aktualności

Robert Prochownik: Lubię wysoko zawieszać sobie poprzeczkę

18-letni widzewiak ma już na koncie pierwszą bramkę zdobytą w oficjalnym meczu Widzewa i debiut w wyjściowym składzie w meczu ligowym. Nam zdradził, na co liczy w 2021 roku.

widzew.com: Jak spędziłeś święta?

Robert Prochownik: Okres Bożego Narodzenia minął w moim domu bardzo pozytywnie, w rodzinnym gronie. Zapamiętam z tego czasu przede wszystkim masę śmiechu. Dobrzy było zobaczyć się i pobyć dłużej z bliskimi.

Trudno było oprzeć się pokusom przy stole? Masz swoje ulubione dania świąteczne, których nie możesz odmówić?

- Myślę, że w święta każdemu ciężko jest oprzeć się tym wszystkim pysznym potrawom i ciastom. Najważniejsze jednak, żeby ograniczać się do rozsądnych ilości, czego bardzo pilnowałem. Moim ulubionym daniem są kluski z makiem. Na pewno mógłbym zjeść ich zdecydowanie więcej, niż faktycznie miało to miejsce…

Jak radzisz sobie z indywidualnym planem treningowym? Jesteś w stanie zachować w tym względzie regularność?

- Nie mam z tym problemu. W przerwie świąteczno-noworocznej jest czas na to, by pobyć z rodziną, ale jest też czas na pracę. Dlatego realizuję systematycznie treningi rozpisane przez sztab szkoleniowy.

Udało się w okresie świątecznym trochę wyciszyć, zapomnieć o boisku?

- Tak, jestem pewien, że te dni wolne pomogą nie tylko mi, ale też całej drużynie. Chociaż muszę przyznać, że na boisku już byłem. To oczywiście nie to samo, co treningi z drużyną, za którym też zaczynam tęsknić, ale po prostu trudno mi wytrzymać bez piłki. To silniejsze ode mnie!

Za tobą ważna runda. Pierwsza oficjalna bramka dla klubu zdobyta w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, debiut w wyjściowym składzie Widzewa w lidze. Jak oceniasz minione miesiące?

- Ten rok był ciężki dla wszystkich, ale patrząc przez pryzmat mojej osoby i rozwoju kariery piłkarskiej mogę zaliczyć go do udanych. Cieszę się z pierwszej bramki i występów w pierwszym składzie, ale wiem, że stać mnie na dużo więcej i chcę pokazać to w następnym roku.

Sztab szkoleniowy przykłada dużą wagę do tego, jak wprowadzani są do drużyny młodzi zawodnicy. Czy czujesz wsparcie i korzystasz z rad trenera Dobiego, a także trenera Broniszewskiego, którego dodatkowym zadaniem jest właśnie opieka nad najmłodszymi piłkarzami pierwszej drużyny?

- Oczywiście. Cały sztab szkoleniowy jest bardzo pomocny. Mogę liczyć na wiele sugestii i wskazówek, nie tylko na treningach, ale też, co bardzo ważne, już w trakcie meczu. To naprawdę cenne wsparcie, które, mam nadzieję, przekłada się na postępy w mojej grze.

Jakie cele stawiasz sobie w takim razie na 2021 rok?

- Lubię zawieszać sobie poprzeczkę wysoko, dlatego chciałbym wywalczyć przede wszystkim jak najwięcej minut na boisku i strzelić kilka bramek. Marzy mi się też występ w reprezentacji Polski w moim roczniku. Mam więc nad czym pracować i do czego dążyć. Dlatego z niecierpliwością czekam na wznowienie treningów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela