Aktualności

Robert Demjan gotowy do walki o awans

Nowy napastnik Widzewa myśli już o przyjeździe do Łodzi i szykuje się do ciężkiej zimowej pracy. Były król strzelców ekstraklasy zapewnia też, że nie zapomniał, jak zdobywa się bramki.

Marcin Olczyk: W poniedziałek 15 stycznia Widzew rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Będzie pan z zespołem od samego początku?

Robert Demjan: Tak i bardzo się cieszę na myśl o rozpoczęciu treningów. Już nie mogę się doczekać pierwszych zajęć. Od samego początku będę gotów do walki i ciężkiej pracy.

Piłkarze na ogół nie darzą zimowego okresu przygotowawczego dużą sympatią.

- Ja również nie przepadam za tym czasem, ale przygotowuje on zespół i każdego z piłkarzy do najważniejszej części sezonu. Dlatego jest bardzo istotny. Trzeba go dobrze przepracować.

Piłkarze i sztab Widzewa podkreślają, że do odpowiedniego przygotowania niezbędna jest indywidualna praca w przerwie świąteczno-noworocznej. Udało się panu zachować w minionych tygodniach aktywność fizyczną?

- Oczywiście, ćwiczyłem w tym czasie we własnym zakresie. Grałem w tenisa, biegałem - okazji do ruchu było sporo i chętnie z nich korzystałem.

Kibice liczą, że podaruje im pan wiosną worek z bramkami. Miniona jesień w słowackiej Iskrze Borcice daje na to spore nadzieje.

- W poprzedniej rundzie rzeczywiście zdobyłem sporo bramek, więc raczej nie zapomniałem, jak to się robi (w meczu ostatniej kolejki przed przerwą zimową Demjan strzelił 2 gole, przebywając na boisku 62 minuty - przyp. red.). Najważniejszy będzie jednak awans. Na tym zamierzam się skupić i o to walczyć z zespołem.

Nie obawia się pan presji oczekiwań kibiców Widzewa, zapełniających regularnie 18-tysięczny stadion?

- Miałem już w swoim życiu i karierze do czynienia z presją. Nie powinienem więc mieć z tym problemu w Łodzi. Na pewno pierwszy mecz w Widzewie, na jego stadionie, będzie dla mnie nowym, ciekawym przeżyciem, ale powinno być dobrze. Jestem dobrej myśli.

Szykuje się pan już do przyjazdu i zamieszkania w zupełnie nowym mieście?

- W Łodzi pojawię się najprawdopodobniej w niedzielę. Dopiero w kolejnych dniach planuję załatwiać najważniejsze sprawy na miejscu, jak chociażby wynajem mieszkania. Mam już zaplanowane oglądanie kilku lokali, których oferty widziałem w Internecie. Zdjęcia jednak nie zawsze dają rzeczywisty obraz, więc muszę zobaczyć wszystko na własne oczy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 01.06.2020

Trening na stadionie 01.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela