Aktualności

Robert Demjan: W lidze nie może być takich sytuacji

Widzewiacy pokonali Broń Radom 1:0. Autorem jedynego trafienia dla gospodarzy był niezawodny Robert Demjan.

Podopieczni Franciszka Smudy w sobotę wygrali skromnie, a jedyny gol padł już w pierwszej minucie gry. Czujny Robert Demjan wykorzystał zamieszanie w polu karnym i posłał piłkę do pustej bramki. Choć kibice liczą przede wszystkim na skuteczność Słowaka w rozgrywkach ligowych, on sam zapewnia, że cieszy go każde trafienie. - Każda bramka jest ważna. Każde trafienie pozwala czuć się lepiej i nabrać pewności siebie. Teraz nie pozostaje nic innego, jak postarać się strzelać tak samo również w meczach ligowych - powiedział tuż po końcowym gwizdku.

Snajper Widzewa nie ukrywał jednak, że tego dnia skuteczność czerwono-biało-czerwonych pozostawiała wiele do życzenia. - Musimy wykorzystywać swoje sytuacje. Niewykorzystane okazje potrafią się mścić, szczególnie w końcówkach meczów. Jeśli będziemy zdobywać jedną, drugą czy trzecią bramkę to wtedy grę będzie się prowadzić dużo łatwiej. Dobrze, że te błędy popełniliśmy teraz, a nie w meczach ligowych. W lidze nie może być takich sytuacji. Nie możemy sobie pozwolić na to, że mamy pięć-sześć klarownych sytuacji i nie strzelamy w nich ani jednego gola - wyjaśnił.

Demjan przyznał, że z niecierpliwością czeka na swój pierwszy oficjalny mecz w "Sercu Łodzi". - Już nie mogę się doczekać debiutu w rozgrywkach ligowych. Jestem przekonany, że kibice będą nas dopingować i motywować. Gra przy wypełnionych trybunach to cudowne uczucie. Nie bez powodu mówi się, że kibice są dwunastym zawodnikiem. Zgrałem się już z kolegami z drużyny, rozegraliśmy wspólnie dziewięć sparingów. Jesteśmy gotowi - zapewnił nasz rozmówca.

Przed bataliami ligowymi widzewiaków czeka jeszcze jeden mecz kontrolny. 7 marca na obiekcie sportowym przy ul. Małachowskiego w Łodzi w ostatnim tej zimy sparingu ich rywalem będzie KS Kutno.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela