Aktualności

Rezerwy Widzewa uległy Stali Niewiadów

W kolejnym sparingu drugi zespół Widzewa uległ 0:1 Stali Niewiadów, występującej na co dzień w IV lidze.

Choć widzewiacy w sobotę minimalnie przegrali z czwartoligowcem z Niewiadowa, to zagrali najlepsze spotkanie w zimowym okresie przygotowawczym. W pierwszej połowie dobre okazje do zdobycia gola mieli Jakub Kmita (jego uderzenie obronił bramkarz gości), Konrad Cieślak, który przeniósł piłkę nad poprzeczką oraz Maciej Nowicki, który przegrał pojedynek sam na sam z Szymonem Milczarkiem. Bramkarz Stali obronił również doskonały strzał Jakuba Jasińskiego z końcówki pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie ataki Widzewa nie ustępowały. W 54. minucie po ładnej akcji Sebastiana Kamińskiego i Krystiana Stopy piłka trafiła w pole karne do Kamila Piskorskiego, ale ten strzelił wprost w bramkarza. W 61. minucie Stal przeprowadziła jedną z nielicznych kontr. Futbolówka trafiła na lewą stronę do Patryka Zielonki, który pokonał Jakuba Mikołajczaka.

I choć Widzew do końca atakował jeszcze odważniej, a rywale rozbijali te akcje wieloma faulami, to jednak łodzianom nie udało się choćby doprowadzić do remisu.

- Mimo porażki zagraliśmy jak dotąd najlepszy mecz kontrolny. Wynik zupełnie nie oddaje tego, co działo się na boisku. Zawodnikiem meczu był bez wątpienia bramkarz Stali, który wielokrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola. Na pochwały zasługuje cały mój zespół, również ci zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. Cały czas ambitnie dążyli do zdobycia bramki, ale brakowało dziś skuteczności i szczęścia - powiedział trener Widzewa II Jakub Grzeszczakowski.

Widzew II Łódź - Stal Niewiadów 0:1 (0:0)

Bramka: Patryk Zielonka (61’)

Widzew: Grzegorz Gibki (46’ Jakub Mikołajczak) - Krystian Stopa (78’ Maciej Malinowski), Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Kamil Drążczyk, (73’ Jakub Szlaski), Kamil Piskorski, Kamil Owczarczyk (67’ Adrian Wędzonka), Jakub Kmita, Dawid Telestak (57’ Filip Becht), Maciej Nowicki (46’ Sebastian Kamiński), Jakub Jasiński (64’ Michał Karpicki).

Stal: Szymon Milczarek - Michał Polit, Patryk Wachowiec, zawodnik testowany, Maciej Walczak, Wiktor Dunajski, Jakub Ryplewicz, Przemysław Szubert, Jakub Wasilewski, Tomasz Niżnikowski, zawodnik testowany (rezerwowi: Artur Dunajski, Patryk Zielonka, Jakub Pachniewicz, Robert Świątnicki, Rafał Mucha, Daniel Woźniak, zawodnik testowany).

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela