Aktualności

Rezerwy Widzewa nie zwalniają tempa

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał w Brzezinach miejscowy Start 6:2 i zachował pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek łódzkiej klasy okręgowej.

Łodzianie nie zaczęli sobotniego meczu najlepiej, ponieważ już w piątej minucie stracili bramkę. Mający w swoim składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników Widzew II szybko wziął się jednak za odrabianie strat i już do przerwy prowadził 3:1. W krótkim czasie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Demjan, a jedno trafienie zanotował Marcin Pieńkowski.

Po zmianie stron czerwono-biało-czerwoni kontynuowali festiwal strzelecki. Hattricka skompletował Demjan, a po bramce dorzucili Kacper Falon i w ostatniej minucie meczu Bartłomiej Niedziela. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem i ostatecznie musieli uznać wyższość wyraźnie lepszych przyjezdnych.

W sobotę w Brzezinach w pierwszym składzie Widzewa II zadebiutował Konrad Rutkowski. 19-letni bramkarz pokazał się z bardzo dobrej strony, co potwierdził po meczu trener Jakub Grzeszczakowski. W wyjściowej jedenastce znalazł się również dwa lata młodszy (rocznik 2001) Jakub Kmita, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z klubem i został wybrany piłkarzem miesiąca września Akademii Widzewa.

Rezerwy Widzewa zachowały po dwunastej kolejce pozycję lidera rozgrywek łódzkiej klasy okręgowej. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzają ŁKS II Łódź, z którym zmierzą się w 15. serii spotkań (17-18 listopada 2018 r.).

- Cieszę się, że zespół zareagował odpowiednio po stracie bramki. Dobry przykład młodszym kolegom dają doświadczeni zawodnicy. Wyrazy uznania należą się przede wszystkim Robertowi Demjanowi czy Bartkowi Niedzieli, ale cała drużyna spisała się bardzo dobrze i pokazała na boisku, że nie przypadkiem jest liderem rozgrywek - podkreślił Grzeszczakowski.

Start Brzeziny - Widzew II Łódź 2:6 (1:3)

Bramki dla Widzewa II:

1:1 - Robert Demjan (23’)

1:2 - Marcin Pieńkowski (27’)

1:3 - Robert Demjan (30’)

1:4 - Kacper Falon (69’)

1:5 - Robert Demjan (75’)

2:6 - Bartłomiej Niedziela (90’)

Widzew II Łódź: Konrad Rutkowski - Marcin Pigiel, Damian Paszliński, Konrad Wawrzeniak, Bartłomiej Niedziela, Mateusz Miasopust (78’ Maciej Nowicki), Kacper Falon, Jakub Kmita (73’ Kornel Stankiewicz), Kamil Owczarczyk (75’ Marcel Sieroń), Marcin Pieńkowski, Robert Demjan.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 14.09.2019

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 14.09.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 16
5 Stal Rzeszów 16
6 Bytovia Bytów 15
7 Widzew Łódź 15
8 Olimpia Elbląg 15
9 Błękitni Stargard 15
10 GKS Katowice 14
Pełna tabela