Aktualności

Rezerwy Lecha Poznań piątym rywalem widzewiaków

Po tygodniowej pracy w Łodzi podopieczni Franciszka Smudy wracają do Uniejowa, by rozegrać piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

Niespełna tydzień temu drużyna Widzewa zakończyła zgrupowanie w Uniejowie. W trakcie pobytu w tym mieście łodzianie trenowali dwa razy dziennie i rozegrali dwa zwycięskie sparingi - z Wartą Poznań i Stomilem Olsztyn. Po powrocie do Łodzi ćwiczyli na obiektach sportowych przy ul. Małachowskiego i rozegrali mecz kontrolny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który wygrali 5:2.

Na niespełna miesiąc przed startem rozgrywek ligowych podopieczni Franciszka Smudy odnieśli komplet zwycięstw. W czterech sparingach strzelili łączenie 13 bramek, tracąc przy tym 4.

Sztab szkoleniowy łodzian będzie miał do dyspozycji praktycznie ten sam skład, który rywalizował w środę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kontuzję stopy nadal leczy Bartłomiej Rakowski. Pozostali zawodnicy są zdrowi.

Sobotnim rywalem łodzian będą rezerwy Lecha Poznań. Podopieczni dobrze znanego łódzkim kibicom Marka Bajora również rywalizują w III lidze. Na półmetku rozgrywek w II grupie zajmują w tabeli 7. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Poznaniacy rozegrali w trakcie zimowych przygotowań pięć spotkań - trzy wygrali, a dwa zakończyły się remisami. W ostatnim sprawdzianie pokonali 2:1 IV-ligową Polonię Leszno po bramkach Arkadiusza Kaczmarka i Mariusza Mroza. W drużynie Lecha II wystąpił m.in. były reprezentant Polski Dariusz Dudka.

Po reaktywacji Widzew Łódź już dwukrotnie mierzył się z Lechem II Poznań. W 2016 r. w trakcie przerwy letniej łodzianie zwyciężyli 2:0 po bramkach Mariusza Zawodzińskiego i Michała Czaplarskiego. Prawie rok później, również w ramach przygotowań do rundy jesiennej, górą byli poznaniacy, którzy we Wronkach pokonali Widzew 1:0.

Spotkanie Widzewa z Lechem II rozpocznie się o 13:00, a transmisję przeprowadzi WidzewTV (dostęp uzyskać można na stronie tv.widzew.com).

Widzew Łódź – Lech II Poznań / Uniejów / sobota 17 lutego 2017 r., godzina 13:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela