Aktualności

Rezerwy i U19 zaczęły przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek po krótkim okresie przerwy międzysezonowej do pracy wrócili piłkarze drugiej drużyny Widzewa i zespołu juniorów starszych.

Na zajęciach bloku A, czyli dwóch najstarszych drużyn Akademii Widzewa, stawiło się na starcie przygotowań do nowego sezonu 36 zawodników. Są wśród nich piłkarze testowani, którzy docelowo mogą zasilić widzewskie zespoły. W treningach udział bierze również pięciu zawodników z U17: Dawid Owczarek, Damian Związek, Dominik Najderek, Marcel Buczkowski i Kacper Kwiatkowski. Ci ostatni, zgodnie z oceną sztabu szkoleniowego na koniec minionego sezonu, swoją postawą zasłużyli na rozpoczęcie treningów w wyższej kategorii wiekowej.

W prowadzeniu zajęć całej grupy Jakubowi Grzeszczakowskiemu pomagają dyrektor Akademii Maciej Szymański, a także Norbert Smorawski i Paulina Konik - fizjoterapeutka Akademii.

Drużynę rezerw czeka intensywny początek sezonu, więc wsparcie młodych zawodników na pewno okaże się cenne da zespołu, ale też dla tych piłkarzy. Widzew II jeszcze w lipcu wystąpi bowiem w aż dwóch edycjach rozgrywek regionalnego Pucharu Polski. Najpierw w ćwierćfinale zaległych, ubiegłorocznych rozgrywek zmierzy się z Pelikanem Łowicz (wstępnie 18 lipca), a następnie, już w nowym cyklu zagra na szczeblu okręgowym w drugiej rundzie z Włókniarzem Pabianice (25/26 lipca).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela