Aktualności

Rezerwy gromią, Mąka strzela aż miło!

Prowadzony przez Jakuba Grzeszczakowskiego Widzew II pokonał w niedzielę GLKS Sarnów/Dalików 9:1 i umocnił się na drugiej pozycji w tabeli łódzkiej klasy okręgowej.

Festiwal strzelecki już w piątej minucie meczu rozpoczął Daniel Mąka, który tego dnia miał olbrzymi apetyt na bramki, zdobywając ich łącznie aż cztery. Tyle samo łącznie dorzucili inni zawodnicy szerokiej kadry pierwszej drużyny oddelegowani na ten mecz: Marcin Pigiel (2), Michael Ameyaw i Mikołaj Gibas. Wynik na 9:1 ustalił Maciej Nowicki, który na placu gry pojawił się w drugiej połowie. 60 minut przeciwko GLKS-owi Sarnów/Dalików rozegrał wracający po kontuzji i kilkutygodniowej rehabilitacji Marcin Pieńkowski. W meczu wystąpili też trenujący na co dzień z pierwszym zespołem Grzegorz Gibki i Jakub Jasiński. Na wyrazy uznania zasłużyli jednak nie tylko piłkarze pracujący pod okiem Radosława Mroczkowskiego.

- Wszyscy rozegrali świetne zawody. Jestem pod wrażeniem naszej gry. Warto podkreślić, że zawodnicy z "jedynki" podchodzą do gry z pełnym zaangażowaniem. Są dla młodszych kolegów wzorem profesjonalizmu, a przy tym dodają im pewności siebie, a drużynie jakości. Myślę, że wszyscy na tym zyskujemy. Najmłodsi mają od kogo się uczyć, a ci starsi, znajdujący się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny, mogą potwierdzić swoją wartość, zachowując przy tym rytm meczowy. Początek sezonu mamy bardzo udany i choć nie wyniki, a podnoszenie umiejętności najbardziej utalentowanych widzewiaków jest tu najważniejsze, na pewno miło jest wygrywać. Nie pozostaje to bez wpływu na morale drużyny i chłopaków - zaznacza trener Jakub Grzeszczakowski.

Jego zespół zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli i ustępuje ŁKS-owi II tylko gorszym bilansem bramkowym. Obie łódzkie drużyny zanotowały komplet zwycięstw i są ostatnimi niepokonanymi ekipami w stawce. Kolejny mecz Widzew II rozegra 8 września w Pabianicach z miejscowym PTC.

Widzew II Łódź - GLKS Sarnów Dalików 9:1 (4:1)

Bramki dla Widzewa II: Daniel Mąka (5’, 21’, 65’, 67’) Marcin Pigiel (25’, 62’), Michael Ameyaw (47’), Mikołaj Gibas (19’), Maciej Nowicki (87’)

Widzew II Łódź: Grzegorz Gibki - Marcin Pigiel, Mikołaj Gibas, Radosław Wawrzeniak (46’ Konrad Cieślak), Mateusz Miasopust (70’ Maciej Nowicki), Marcin Pieńkowski (60’ Kamil Drążczyk), Kamil Owczarczyk (65’ Robert Marcinkowski), Michael Ameyaw (78’ Michał Karpicki), Daniel Mąka, Kornel Stankiewicz (46’ Przemysław Niemiec), Jakub Jasiński.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela