Aktualności

RETROnsmisja: Wielkie emocje i mocna ekipa gości

Już jutro o godzinie 18:00 kibice Widzewa będą mogli zaliczyć kolejną wyjątkową podróż do przeszłości. Tym razem zespół WidzewTV przygotował RETROnsmisję ze słynnego meczu Liverpool - Widzew z 1983 roku.

Było to rewanżowe spotkanie rozegrane na słynnym stadionie Anfield w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów, a stawką był awans do najlepszej czwórki tych najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie. Widzewiacy na rewanż do Anglii jechali z zaliczką dwóch bramek po zwycięstwie 2:0 w pierwszym meczu w Łodzi.

Mimo tego mistrzowie Anglii byli przekonani, że w Łodzi zaliczyli "wypadek przy pracy" i spokojnie odrobią straty w rewanżu. Szybko strzelili gola i wydawało się, że Widzew wkrótce straci kolejne bramki... Tak się jednak nie stało, bo w pewnym momencie to piłkarze trenera Władysława Żmudy prowadzili na Anfield.

Teraz kibice Widzewa będą mogli obejrzeć to wszystko, co 16 marca 1983 roku działo się na boisku w Liverpoolu. W najbliższej RETROnsmisji ponownie mecz skomentuje dobrze znany kibicom Widzewa Arkadiusz Stolarek, gdyż będzie to nagranie bez oryginalnego komentarza. Ponadto widzowie będą mogli wysłuchać rozmów z naprawdę mocną ekipą gości - uczestników słynnego meczu z drużyną The Reds. Będą to trener Żmuda, Mirosław Myśliński, Wiesław Wraga, Mirosław Tłokiński, Krzysztof Kamiński. Marek Filipczak i Zdzisław Rozborski.

RETROnsmisja rozpocznie się w sobotę 9 maja, tradycyjnie o godzinie 18:00, na antenie WidzewTV. Okazję do podzielenia się swoimi wspomnieniami i wrażeniami otrzymają kibice czerwono-biało-czerwonych, którzy za pośrednictwem numeru telefonu 42 288-68-68 będą mogli połączyć się ze studiem klubowej telewizji. Oprócz tego, na widzewiaków czekać będzie interaktywny czat na żywo,, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i oczywiście główny punkt programu, czyli retransmisja pucharowego spotkania Liverpool FC - Widzew z 1983 roku.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela