Aktualności

RETROnsmisja: Widzew kontra najlepszy klub Europy!

W najnowszym odcinku RETROnsmisji ekipa WidzewTV przygotowała nie lada atrakcję sprzed lat. Tym razem kibice będą mogli obejrzeć pamiętne rewanżowe spotkanie z Liverpoolem w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów sezonu 1982/83.

Spotkanie na stadionie Anfield przeszło do historii polskiej piłki klubowej, bo widzewiacy po sensacyjnym zwycięstwie 2:0 z drużyną The Reds w pierwszym meczu w Łodzi, w rewanżu wywalczyli awans do półfinału najważniejszych klubowych rozgrywek Europy, eliminując jednego z faworytów tamtej edycji Pucharu Mistrzów.

Zresztą ówczesny zespół Liverpool FC był jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą klubową drużyną Europy. Gdy Widzew jesienią 1977 roku debiutował w pucharach, angielski klub dopiero co zdobył swój pierwszy Puchar Mistrzów, a w latach 1973 i 1976 wywalczył Puchar UEFA. W 1978 roku ponownie zdobył Puchar Mistrzów, a po raz trzeci po najcenniejsze trofeum klubowe na Starym Kontynencie Liverpool sięgnął wiosną 1981 roku, gdy widzewiacy wywalczyli swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski.

Teraz kibice Widzewa będą mogli sobie przypomnieć lub po raz pierwszy obejrzeć ten słynny mecz z mistrzami Anglii, który zaczął się dla łodzian źle (szybko stracona bramka), a zakończył wielkim sukcesem i... oklaskami od kibiców Liverpoolu ze słynnej trybuny The Kop. Kibice będą mogli obejrzeć nie tylko samo spotkanie, ale również posłuchać, jak wtedy dopingowali swoich piłkarzy fani The Reds. W najbliższej RETROnsmisji ponownie mecz skomentuje dobrze znany kibicom Widzewa Arkadiusz Stolarek, gdyż będzie to nagranie bez oryginalnego komentarza.

RETROnsmisja rozpocznie się w sobotę 9 maja, tradycyjnie o godzinie 18:00, na antenie WidzewTV. Okazję do podzielenia się swoimi wspomnieniami i wrażeniami otrzymają kibice czerwono-biało-czerwonych, którzy za pośrednictwem numeru telefonu 42 288-68-68 będą mogli połączyć się ze studiem klubowej telewizji. Oprócz tego, na widzewiaków czekać będzie interaktywny czat na żywo, rozmowy z bohaterami historycznego meczu (m.in. z trenerem Władysławem Żmudą), konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i oczywiście główny punkt programu, czyli retransmisja pucharowego spotkania Liverpool FC - Widzew z 1983 roku.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela