Aktualności

RetroDerby: Wichniarek i Koniarek gośćmi w Widzew. FM

W drugiej odsłonie programu RetroDerby, poświęconego historii rywalizacji pomiędzy Widzewem Łódź i ŁKS-em będą napastnicy Artur Wichniarek i Marek Koniarek, a także przedstawiciel kibiców Przemysław Olszowy.

"Król Artur" i "Koniar” to postacie, których nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi Widzewa. Obaj zawodnicy w trakcie swojej gry dla łódzkiego klubu zdobywali ważne bramki, również w trakcie starć derbowych. W trakcie drugiej odsłony magazynu RetroDerby zawodnicy będą wspominać swój udział w meczach z lokalnym rywalem.

Lata 90. to okres tzw. drugiego "Wielkiego Widzewa”, ale również czas transformacji ustrojowej w całym kraju, który odcisnął piętno na całym pokoleniu Polaków. Swoją specyfikę miały również derby Łodzi, które w ostatniej dekadzie XX wieku wyrobiły sobie markę najlepszej rywalizacji derbowej w całej Polsce. O klimacie trybun tamtych lat opowie Przemysław Olszowy, przedstawiciel środowiska kibicowskiego Widzewa Łódź.

Na słuchaczy w trakcie programu czeka również wstęp historyczny, autorstwa Kamila Wójkowskiego, który wprowadzi kibiców w atmosferę omawianej dekady. Nie zabraknie również muzyki z epoki i wielu legendarnych utworów lat 90.

Początek audycji RetroDerby punktualnie o godz. 11:00 na antenie WidzewFM, zaraz po "Widzewskim Poranku”.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

Tabela rozgrywek

7 Radomiak Radom 6
8 Górnik Łęczna 6
9 Miedź Legnica 6
10 Widzew Łódź 6
11 Korona Kielce 5
12 Zagłębie Sosnowiec 3
13 Resovia 3
Pełna tabela