Aktualności

Reorganizacja w Akademii Widzewa

Marcin Płuska, który 31 grudnia zakończył pracę na stanowisku dyrektora Akademii Widzewa, decyzją poprzedniego zarządu 28 grudnia został zatrudniony na pół roku jako koordynator ds. klubów partnerskich.

Ma to zapewnić ciągłość projektu współpracy klubów z regionu z Widzewem. Klub prowadzi rozmowy z kandydatami i najpóźniej do końca sezonu  zatrudni nowego dyrektora Akademii Widzewa.

Pod koniec roku w związku z wygaśnięciem starych umów trenerów grup młodzieżowych Akademii, odbyła się okresowa, merytoryczna ocena pracy trenerów dokonana przez dyrektora sportowego klubu wraz z dyrektorem Akademii.

Czterech trenerów podpisało nowe umowy z Akademią Widzewa - Sebastian Madera, Bartosz Bielecki, Przemysław Szulc i Dariusz Nawrocki. Pozytywnie oceniono też pracę Jarosława Węglewskiego, ale w związku z reorganizacją liczby drużyn młodzieżowych, nie było dla niego grupy do prowadzenia.

Radosław Wasiak otrzymał propozycję objęcia funkcji skauta Akademii, ale jej nie przyjął. Szansy nie wykorzystał Krzysztof Ławniczak i rozstał się z klubem.

Na miejsce tych szkoleniowców, są już kandydaci, z którymi klub kończy rozmowy. Zmiany mają na celu podnoszenie poziomu szkolenia w Akademii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela