Aktualności

Remis z pierwszoligowcem - relacja z meczu z Olimpią Grudziądz

W środę Widzew rozegrał kolejny mecz kontrolny - tym razem rywalem drużyny trenera Przemysława Cecherza była pierwszoligowa Olimpia Grudziądz.

Olimpia Grudziądz była - obok białoruskiego FK Horodziej - jednym z najsilniejszych zimowych sparingpartnerów Widzewa. Łodzianie jednak już od pierwszych minut próbowali atakować bramkę występującego w I lidze rywala. Uderzenia Mateusza Michalskiego oraz Piotra Kasperkiewicza okazały się niecelne. W 32. minucie świetną okazję na otwarcie wyniku meczu miała natomiast Olimpia - doskonale znany w Łodzi Damian Warchoł z bliska nie potrafił jednak pokonać Macieja Humerskiego. W I połowie dobre okazje stworzyli sobie jeszcze widzewiacy: najpierw Daniel Mąka nie trafił w bramkę z 6. metrów, a później Dawid Kamiński z bliska obił poprzeczkę. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Na początku II połowy nieco śmielej zaatakowała Olimpia. Przy strzale z dystansu najpierw dobrze interweniował Humerski, a kilka minut później jeden z zawodników z Grudziądza uderzył obok słupka. Widzew odpowiedział strzałem z dystansu Sebastiana Olczaka, ale na posterunku czuwał bramkarz Olimpii. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się jednak przełamać defensywy rywali i w efekcie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 0:0

Skład Widzewa: Maciej Humerski - Kamil Tlaga (46’ Marcin Kozłowski), Marcin Nowak (46’ Przemysław Rodak, 85' Michał Czaplarski), Sebastian Zieleniecki, Patryk Baran (46’ Bartłomiej Gromek) - Maciej Kazimierowicz (46' Sebastian Olczak), Piotr Kasperkiewicz, Mateusz Michalski (80’ Grzegorz Brochocki), Adam Radwański (70’ Krzysztof Możdżonek), Daniel Mąka - Dawid Kamiński (46’ Adrian Budka).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela