Aktualności

Widzew II: Remis w zaległych derbach

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zremisowali z drugą drużyną ŁKS-u Łódź 1:1.

Pierwotnie planowany na 11 listopada mecz odbył się ostatecznie 8 dni później w Gutowie Małym. Niedzielne starcie zakończyło się bramkowym remisem, choć do przerwy prowadzili rywale. Trafienie gwarantujące widzewiakom punkt zanotował w doliczonym czasie gry Sebastian Olczak. Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego z 19 punktami zdobytymi w 15 meczach zimę spędzi w górnej ósemce tabeli rozgrywek łódzkiej ligi okręgowej. Ostatni rywal czerwono-biało-czerwonych ma na koncie dwa oczka mniej.

Choć w ostatnim meczu ligowym rezerw w tym roku zagrało wielu piłkarzy z szerokiej kadry pierwszego zespołu, druga drużyna służy przede wszystkim zapoznawaniu z seniorską piłką młodych zawodników z Akademii Widzewa. Tak było całą jesień i podobnie powinno być również wiosną 2018 roku. - Staramy się ogrywać piłkarzy z Akademii. W ten sposób wprowadzamy ich w dorosłą piłkę, dając dodatkowe możliwości rozwoju. Chcemy zminimalizować przeskok z kategorii juniora do seniora. Młodzi zawodnicy zdobywają w ten sposób cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, że dzięki temu doczekamy się debiutu naszego młodzieżowca w pierwszej drużynie - podsumował Grzeszczakowski.

Widzew II Łódź - ŁKS II Łódź 1:1 (0:1)

Bramka dla Widzewa: Sebastian Olczak (92')

Widzew: Konrad Reszka - Bartłomiej Niedziela (70' Mateusz Miasopust), Sebastian Olczak, Damian Kostkowski, Bartłomiej Rakowski, Kamil Tlaga, Kacper Falon, Aleksander Kwiek (73' Błażej Gosik), Mateusz Ostaszewski (46' Jakub Jasiński), Dawid Kamiński, Daniel Gołębiewski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

WIDZEWSKIE TAPETY NA ŚWIĘTA

WIDZEWSKIE TAPETY NA ŚWIĘTA

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela