Aktualności

Remigiusz Brzeziński: Nowy prezes i wiceprezes w ciągu miesiąca

- Pan Zdzisław Kapka tylko formalnie jest pracownikiem Widzewa, z minimalnymi obciążeniami dla klubu. Zaoszczędziliśmy około 100 tys. zł i stworzyliśmy możliwość rozbudowania skautingu - podkreśla prezes Widzewa.

Andrzej Klemba: Jaka różnica jest między funkcją przewodniczącego rady nadzorczej a prezesa zarządu?

Remigiusz Brzeziński: Perspektywa rady nadzorczej jest zupełnie inna. To organ kontroli, który wytycza ogólne kierunki rozwoju - w tym przypadku klubu. Z punktu widzenia zarządu sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Praca w nim jest dużo bardziej absorbująca.

Jakie ma pan pierwsze wnioski?

- Musimy dołożyć starań, by podnieść poziom organizacyjny klubu. Podobne odczucia miałem, gdy byłem w radzie nadzorczej.

Co trzeba było zrobić najszybciej?

- Jedną z najważniejszych kwestii było zakończenie współpracy ze Zdzisławem Kapką, który był zatrudniony jako skaut od sierpnia 2017 roku. Klub ponosił z tego tytułu określone koszty. Na początku stycznia doszliśmy do porozumienia, które pozwoliło zaoszczędzić znaczne środki w budżecie klubu. Pan Kapka tylko formalnie jest pracownikiem Widzewa z minimalnymi obciążeniami dla klubu. To efekt wejścia przez niego w chroniony prawem stan przedemerytalny. Poza umową nic go z klubem nie łączy. Widzew zaoszczędził około 100 tysięcy złotych, ale też stworzył sobie możliwość rozbudowania skautingu dzięki zwolnionemu etatowi.

Jakie kolejne wyzwania czekają pana i nowy zarząd?

- Rozbudowania wymaga pion sportowy. Potrzebujemy zatrudnić profesjonalnych skautów i dyrektora sportowego. Prowadzimy działania zmierzające w tym właśnie kierunku. Staramy się też jak najszybciej dopiąć kwestię zatrudnienia prezesa, wiceprezesa i dyrektora Akademii. Mam nadzieję, że stanie się to w ciągu miesiąca.

Na początku stycznie udało się wzmocnić zespół.

- Cieszymy się z tego transferu. Trener był bardzo zainteresowany sprowadzeniem tego zawodnika i dzięki współpracy z Mirosławem Leszczyńskim, obecnym dyrektorem sportowym, udało się to zrealizować. Szykujemy kolejne transfery, ale to przede wszystkim zadania pionu sportowego.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 22.03.2019

Trening na stadionie 22.03.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 47
2 Widzew Łódź 45
3 Olimpia Grudziądz 43
4 Elana Toruń 41
5 GKS Bełchatów 41
6 Górnik Łęczna 38
7 Stal Stalowa Wola 37
Pełna tabela