Aktualności

Red Wolves zdobywcami Pucharu Ligi EPL

Widzewscy e-sportowcy pokonali w finale Pucharu Ligi EPL drużynę Esport Team Wychowani na PESie 3:1 i do gabloty wstawili drugie trofeum w swojej dotychczasowej historii.
Wilki stają się prawdziwym potentatem na polskiej scenie Pro Evolution Soccer 2020. Po zdobyciu mistrzostwa Polski w lidze EPL, w której łodzianie zdecydowanie wyprzedzili resztę stawki, przyszedł czas na potwierdzenie dobrej formy w Pucharze Ligi. Po pokonaniu w pófinale ekipy wicemistrzów Polski WolfPES 2:0, w kluczowym spotkaniu na "Czerwone Wilki” czekała drużyna Esport Team Wychowani na PES-ie, która przed obecnym sezonem reprezentowała piłkarski klub Zawisza Bydgoszcz.

W meczu finałowym Red Wolves byli murowanym faworytem i w trakcie starcia potwierdzili swoją klasę i pewnie pokonali przeciwników 3:1. Po końcowym gwizdku widzewiacy mogli cieszyć się z zasłużonego dubletu zdobytego w tym sezonie. - Drużyna zagrała dziś wręcz idealnie. Przez większość spotkania mieliśmy kontrolę na przebiegiem meczu, a wynik spokojnie mógł być wyższy. Potwierdzamy swoją dominację na polskiej scenie Pro Evolution Soccer i z ogromnymi nadziejami przystąpimy do kolejnego sezonu - powiedział Michał Franczyk, koordynator sekcji e-sportu w Widzewie Łódź.

Na temast sukcesu sekcji wypowiedział się również kapitan drużyny Dawid Zając. - Stawiani jako faworyci tego spotkania podeszliśmy do niego z pokorą, skupieniem i pełnym zaangażowaniem, dzięki czemu byliśmy w stanie zagrać na maksimum swoich możliwości. Na boisku było widać, że nie mieliśmy słabego punktu, który mógłby wykorzystać przeciwnik, a statystyki pomeczowe pokazują jak zdominowaliśmy i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. W przyszłym sezonie będziemy walczyć o obronę tytułu Mistrza EPL i pucharu ligi. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim kolegom z drużyny za trud, walkę i czas włożony podczas całego sezonu oraz kibicom, za to, że nas oglądali i wspierali. Jest to naprawdę miłe, że tyle osób zaczyna interesować się e-sportem - powiedział Zając zaraz po zakończeniu finałowego starcia.

To nie koniec rywalizacji Red Wolves na krajowym podwórku. W czerwcu "Watahę” czekają starcia w play-offach Superligi PS4 i eliminacji Pucharu Polski organizowanego przez Polską Ligę Wirtualnych Klubów. Rywalem łodzian w ćwierćfinale rozgrywek PLWK będzie drużyna Polish Vikings, a spotkanie zostanie rozegrane 25 czerwca.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela