Aktualności

Red Wolves zagrają w Lidze Mistrzów FIFA!

Sekcja e-sportowa Widzewa Łódź po przerwie wakacyjnej wraca do gry! Dywizja reprezentująca klub w grze FIFA dzięki swoim dobrym występom w poprzednim sezonie dostała zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów federacji ACF.

Dołączenie do rywalizacji w ACF jest pokłosiem udanego debiutu w Lidze Europy EPL, w której łodzianie zajęli 4. miejsce. W premierowym  dla siebie sezonie gracze Widzewa pokazali kawał dobrego "wirtualnego" futbolu w pojedynkach m.in. z greckim Arisem Saloniki, tureckim Sivassporem czy cypryjską Omonią Nikozja.Występ w Lidze Mistrzów będzie kolejną okazją, by "Czerwone Wilki" pokazały swoją wartość na arenie międzynarodowej. W rozgrywkah wystąpią 32 zespoły z całej Europy, które zostaną podzielone na osiem grup po cztery zespoły. Do dalszej fazy turniejowej awansują po dwie drużyny z każdej grupy, podobnie jak ma to miejsce w realnej Champions League. Zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczną się 3. września.

Drużyna jest obecnie w fazie kompletowania ostatecznego składu na nowy sezon. Po zakończeniu poprzedniego sezonu z zespołem pożegnali się: Bartosz Fedor, Bartosz Pietko, Kamil Miliński, Daniel Maciołek, Dorian Stalmierski, Dawid Żok, Arek Ziółkowski, Marcin Wawrzyniak i Adrian Bruzdowski. W ich miejsce dołączyli już wcześniej Adrian Majchrzak i Rafał Kowalewski, a teraz skład został poszerzony o Sebastiana Pietrasika, Damiana Nowaka, Tomasza Krawczyka, Michała Michalaka, Bartosza Suchockiego, Oskara Bielika, Krystiana Zalewskiego i Kaspera Gonzáleza. Testowanych jest jeszcze kilku zawodników, a ostateczny skład zostanie przedstawiony jeszcze przed premierą nowej edycji FIFY. Obecne zestawienie osobowe Red Wolves przedstawia się następująco:

Bramkarze:
Kuba Radłowski
Oskar Zdolski
Sebastian Kolczyński

Obrona:
Kacper Rafalski
Oskar Zawiślak
Adam Olejniczak
Michał Michalak
Krystian Zalewski
Kasper González
Igor Demko

Pomocnicy:
Bartosz Suchocki
Tomasz Krawczyk
Michał Januszewski
Sebastian Pietrasik
Rafał Kowalewski
Sebastian Taranek
Maksymilian Surowiec
Jakub Kiepas

Napastnicy:
Oskar Bielik
Damian Nowak
Adrian Majchrzak
Alan Kosiński

***
Śledź Red Wolves w mediach społecznościowych! Jesteśmy na Facebookuna Instagramiena Twitterze i na Youtube! Zachęcamy do polubienia, obserwowania oraz subskrybowania! Przypominamy również, że w oficjalnym sklepie Widzewa dostępne są unikatowe koszulki polo z logiem e-sportowej sekcji czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela