Aktualności

Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka - zaczynamy!

16 kwietnia odbyło się premierowe spotkanie w ramach projektu obywatelskiego "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka". Udział w nim wzięło ponad pięćset dzieci.

Nowy tydzień piłkarze Widzewa rozpoczęli aktywnie, ponieważ już w poniedziałek wzięli udział w pierwszym z cyklicznych spotkań w rawskich szkołach. Wszystko za sprawą kibiców z Rawy Mazowieckiej, których projekt o wartości 22 tys. zł zwyciężył w głosowaniu na miejski budżet obywatelski. Dzięki temu jego inicjatorzy wraz z klubem mogli rozpocząć realizację wyjątkowego przedsięwzięcia, w ramach którego co dwa tygodnie odbywać się mają spotkania z dziećmi i młodzieżą w różnych placówkach oświatowych w Rawie Mazowieckiej.

W inauguracji akcji udział wzięli Bartłomiej Rakowski i Radosław Sylwestrzak, którzy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej. Spotkanie, w którym łącznie udział wzięło ponad pięćset dzieci, otworzył burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, a poprowadził Marcin Tarociński - dyrektor działu PR i komunikacji Widzewa.

Piłkarze wcielili się tego dnia w role nauczycieli WF-u i przeprowadzili piłkarską lekcję wychowania fizycznego, na koniec której rozegrali mecz z uczniami. Po części czysto sportowej, z którą świetnie poradzili sobie wszyscy uczestnicy, zorganizowany został konkurs wiedzy o Widzewie. Do finału zakwalifikowały się trzy czteroosobowe drużyny, które były znakomicie przygotowane do rywalizacji. Po pięciu rundach pytań udało się jednak wyłonić zwycięzców. Na koniec ponad dwugodzinnego spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście rozdawania widzewskich gadżetów, autografów oraz pozowania do wspólnych zdjęć.

- To było bardzo sympatyczne, a przy tym naprawdę sprawnie zorganizowane spotkanie. Dzieciaki były pełne entuzjazmu. Dało się odczuć, że cieszą z naszej wizyty. Nam też było bardzo miło. To ważne, żeby klub angażował się w tego typu akcje, bo właśnie dzieci są naszą przyszłością, również w kontekście kibicowania. Jeśli szybko złapią widzewskiego "bakcyla" to będą przychodzić na stadion i wspierać drużynę przez wiele kolejnych lat - zaznaczył Radosław Sylwestrzak.

Piłkarze wykazali się świetnym podejściem do dzieci oraz dużą cierpliwością. Przekazali młodym widzewiakom sporo sugestii oraz przydatnych informacji. Podzielili się też tajemnicami z życia szatni. Na zakończenie drobną pamiątkę z rąk przedstawicieli klubu otrzymała również dyrektor szkoły. Dzieci z tej placówki kolejny raz z Widzewem spotkają się już wkrótce - tym razem w Sercu Łodzi, na meczu z Huraganem Morąg. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka" odbędzie się z kolei 7 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela