Aktualności

Rafał Wolsztyński nie jest już piłkarzem Widzewa

25-letni napastnik przeszedł z Widzewa Łódź do Arki Gdynia na zasadzie płatnego transferu definitywnego. Jego licznik gier i goli w klubie z al. Piłsudskiego 138 zatrzymał się na 43 występach i 13 bramkach.

Wolsztyński trafił do Łodzi w przerwie zimowej sezonu 2018/19, dołączając do zespołu prowadzonego przez trenera Radosława Mroczkowskiego. Debiut urodzonego w Knurowie piłkarza przypadł na wyjazdowe starcie z Resovią. Już w pierwszym spotkaniu udało mu się zdobyć premierową bramkę dla Widzewa.

Ostatecznie piłkarz w trakcie półtora roku pobytu w klubie zaliczył 43 mecze. W minionych rozgrywkach "Wolsztyn" pełnił rolę zmiennika i wradził sobie z nią bardzo dobrze. Bramki zdobyte po jego wejściu na boisko pomogły zdobyć łodzianom cenne punkty, które przybliżyły zespół do awansu do I ligi. Tak było chociażby w Stalowej Woli, gdzie gol wychowanka Concordii Knurów w 88. minucie zapewnił Widzewowi trzy punkty. Napastnik czerwono-biało-czerwonych potrafił popisać się również hat-trickiem w trakcie widowiskowego, chociaż przegranego, spotkania z Górnikiem Polkowice.

W sezonie 2020/21 Wolsztyński zdążył reprezentować Widzew w trakcie meczu przeciwko Unii Skierniewice, rozegranego w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Był to pożegnalny występ napastnika, który przenosi się do spadkowicza z ekstraklasy - Arki Gdynia.

Dziękujemy Rafałowi za grę w barwach Widzewa i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela