Aktualności

Rafał Chorąży z Widzew Amp futbol: Zawodnicy pokażą widzewski charakter

Piłkarze Widzew Łódź Amp futbol w sobotę, o godzinie 14:30 zadebiutują przed łódzką publicznością. Na temat zbliżającego się starcia z Wartą Poznań w programie #Piłsudskiego138 opowiadali przedstawiciele sekcji.

Gośćmi Łukasza Czuku w trakcie czwartkowego magazynu byli trener zespołu Rafał Chorąży i zawodnik Sylwester Budner. - Nie możemy się już doczekać tego spotkania, które w pewnym sensie zostało nam zabrane przez pandemię koronawirusa. Będzie to drugie starcie w naszej dotychczasowej historii i jednocześnie rewanż za mecz sprzed 4 miesięcy, który przegraliśmy 0:1. Warta posiada bardzo doświadczonych zawodników, a my byliśmy nowicjuszami jeśli chodzi o tę dyscyplinę, ale postawiliśmy się, a spotkanie przegraliśmy po golu w ostatniej akcji. Jestem ciekaw, czy w naszej grze będzie widać postęp od tamtego czasu. Liczymy też na pierwszą bramkę w historii naszej sekcji - mówił szkoleniowiec drużyny, mającej w przyszłości rywalizować z czterema innymi zespołami z całej Polski.

W podobnym tonie na antenie klubowej telewizji wypowiedział się Budner, który razem z resztą zespołu ciężko trenował, by przygotować się do tego momentu. - Jesteśmy nową drużyną, nikt z nas wcześniej nie grał w rozgrywkach amp futbolu, ale pierwsze spotkanie z Wartą wspominamy bardzo pozytywnie. Fajnie byłoby, gdyby w sobtę udało się nam szybko strzelić bramkę, ale musimy pamiętać, że będzie to tylko mecz towarzyski - stwierdził zawodnik czerwono-biało-czerwonych na antenie WidzewTV.

W trakcie programu, widzowie mogli posłuchać na temat specyfiki sportu, jakim jest amp futbol, zasad gry oraz wspomnień z pierwszych treningów klubowej sekcji. - Pierwsze zajęcia były dla mnie bardzo stresujące, bo nie wiedziałem czego się spodziewać. Spoglądałem na zegarek, licząc kiedy się skończą, bo wysiłek fizyczny był dosyć duży - wspominał Sylwester Budner w rozmowie z Łukaszem Czuku.

Starcie z Wartą Poznań zostanie rozegrane na sztucznej murawie na terenie ośrodka szkoleniowego przy ulicy Małachowskiego. Spotkanie będą mogli obejrzeć kibice, ale ich liczba będzie ograniczona jedynie do 150 osób. - Zapraszamy wszystkich fanów na Łodziankę. Na pewno na boisku będzie wiele walki, a nasi zawodnicy pokażą widzewski charakter - powiedział Rafał Chorąży, zachęcając fanów do przybycia na boisko w Parku 3 Maja. Cała rozmowę z przedstawicielami sekcji Widzew Łódź Amp futbol dostepna jest poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela