Aktualności

Rafał Chorąży: Postęp jest widoczny gołym okiem

Trener amp futbolistów Widzewa podzielił się w środę ze słuchaczami radia Widzew.FM swoimi obserwacjami po zakończonym niedawno ekstraklasowym sezonie.

Łodzianie zakończyli w miniony weekend tegoroczne zmagania w Amp Futbol Ekstraklasie. Czerowono-biało-czerwoni podczas turnieju w Poznaniu strzelili dwie bramki i zanotowali m.in. remis w starciu z gospodarzem zawodów. Co ciekawe, łodzianie stracili wyrównującą bramkę w ostatnim fragmencie spotkania, a gola strzelili grając w osłabieniu. Widzew był także bliski zgarnięcia pełnej puli w meczu z TS Podbeskidziem Kuloodoprnymi, bowiem prowadził do przerwy 1:0. Z kolei podczas ceremonii medalowej, podopieczni trenera Rafała Chorążego zostali uhonorowani nagrodą specjalną za postawę fair play względem Wisły Kraków Amp Futbol podczas październikowego turnieju w Łodzi (WIĘCEJ).

Opiekun widzewiaków cieszył się z milowego kroku, jaki jego zawodnicy wykonali w ostatnicj miesiącach. Szkoleniowiec podkreślił, że początki drużyny nie były latwe, jednak stopniowo sytuacja zmieniała się na lepsze, co ewidentnie weryfikuje obecnie boisko. - Początek naszej przygody z tą wyjątkową dyscypliną był trudny i wyboisty. Niektórzy gracze mieli problemy z wykonaniem celnego podania na małej odległości. Jednak dzięki ciężkiej pracy moich zawodników, poczyniliśmy duży postęp. Wszyscy bardzo czekaliśmy na premierową bramkę i wiedzieliśmy, że w końcu musi ona paść. Zainteresowani mogli zobaczyć naszą rekację po jej strzeleniu, więc to idelanie obrazuje, jak wiele to trafienie dla nas znaczyło. Ten premierowy dla nas sezon bardzo dużo nas kosztował i tym bardziej cieszy fakt, że robimy postępy. To naprawdę niesamowite, ile udało nam się wypracować, patrząc wstecz na momenty, gdy zaczynaliśmy i porównując z tym jak drużyna prezentuje się w walce o punkty w tym momemencie - powiedział Chorąży na antenie Widzew.FM.

Z kolei koorynator Widzew Łódź Amp Futbol Maciej Stoczkiewicz zauważył, że kluczem do dobrej postawy zawodników było przyswojenie i wypracowanie konkretnych schematów w grze obronnej. Zaznaczył też, że na szczególne pochwały zasługują widzewscy bramkarze. - Wszystkim chłopakom należą się ogormne brawa przede wszystkim za postawę w ostatnich dwóch turniejach. Dziękuję im za determinację i walkę o każdą piłkę. Gra obronna została poukladana przez trenera w sposób bardzo solidny. Od pierwszego turnieju wyglądało to całkiem nieźle, a każde kolejne spotkanie tylko wyglądało jeszcze lepiej pod tym kątem. Trzeba pamiętać teź, że w czterech z pięciu wszystkich turniejów to dwóch naszych bramkarzy na zmianę wygrywało tytuł najlepszego golkipera. 

Zapraszamy do wysłuchania pełnego porannego programu na antenie Widzew.FM za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mobilnej. Gościem Marcina Tarocińskiego oprócz Rafała Chorążego i Macieja Stoczkiewicza był obrońca czterorkotnego mistrza Polski Daniel Tanżyna. Najbliższa powtórka programu zaplanowana jest na godzinę 20:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 16.01.2021

Widzew Łódź - Elana Toruń 16.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela