Aktualności

Radosław Wasiak: Zrobiliśmy postęp

Widzewiacy na centralnym szczeblu rozgrywek nie tylko dzielnie walczą, ale i punktują. O postępie mówił także po dwumeczu z Jagiellonią trener widzewiaków do lat 17 - Radosław Wasiak.

Widzewiacy na centralny szczebel ligi juniorów młodszych awansowali jesienią, zostawiając w pokonanym polu m.in. drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego czy GKS-u Bełchatów. Wiosną mierzą się z najlepszymi - mającą w swoim składzie wielu reprezentantów Polski Legią Warszawa, bardzo zdolną młodzieżą Jagiellonii Białystok czy UKS-em SMS Łódź, a także m.in. z Polonią Warszawa czy Stomilem Olsztyn. Po ośmiu spotkaniach widzewiacy mają na koncie osiem punktów, a ostatni z nich zdobyli na własnym boisku z "Jagą". Trener widzewiaków przyznaje jednak, że zamiast zdobycia jednego - stracili dwa. 

- Szkoda niewykorzystanych sytuacji. W piłce nożnej wynik 1:0 to żaden wynik, co pokazało pechowe starcie w polu karnym i podyktowana w ostatniej minucie jedenastka dla gości. Chciałbym najpierw pochwalić swój zespół i powiedzieć, że pokazaliśmy charakter drużyny. Podnieśliśmy się po trzech dniach od porażki w Warszawie, co byłoby w stanie zrobić niewiele zespołów. W pierwszej połowie na nic nie pozwoliliśmy Jagiellonii, przy czym mieliśmy trzy naprawdę mocne okazje do zdobycia gola. W przerwie chłopaki jeszcze bardziej uwierzyli i zdobyliśmy gola, szkoda tylko, że w końcówce tracimy bramkę z karnego. Swoich chłopaków mogę jednak tylko chwalić - każdy zagrał na naprawdę dobrym poziomie, a rywal był naprawdę wymagający - przyznał po meczu szkoleniowiec juniorów młodszych Widzewa.

Za widzewiakami dwa spotkania w odstępie kilku z dni z obiema drużynami Jagiellonii. Pierwsza z rocznika 2000, zaś druga - choć rok młodsza - posiada bardzo utalentowanych zawodników i znajduje się w tabeli wyżej od starszych kolegów. Fakty są jednak takie, że obie te drużyny w Gutowie Małym zdobywały z Widzewem punkty szczęśliwie, w ostatnich minutach meczu. Trzy dni później w Białymstoku drużyna BSP Jagiellonii okazała się lepsza, jednak i tam wstydu zawodnicy Widzewa nie przynieśli.

- Jadąc na drugi mecz byliśmy pełni nadziei, że uda nam się zapunktować. Mieliśmy do tego podstawy - dobry mecz w środę z pierwszą Jagiellonią, a po drugie z rocznikiem 2001 "Jagi" przez cały mecz wygrywaliśmy, a bramkę na wagę remisu straciliśmy w samej końcówce i to po golu samobójczym. Teraz zapunktować się nie udało, ale pech nas nie ominął. Nigdy nie usprawiedliwiam się decyzjami sędziego - Jagiellonia wygrała, bo była drużyną lepszą i dobrze wykorzystała to, że większość meczu grała w przewadze jednego zawodnika. Czerwona kartka, która zabiła to spotkanie, była jednak mocno kontrowersyjna - dodał Wasiak.

- Gołym okiem widać jednak postęp, jaki ta drużyna dokonała. W listopadzie 2016 roku, tuż po naszym awansie do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych, zdecydowaliśmy się rozegrać sparing z Jagiellonią. Przegraliśmy sromotnie 1:6 i zobaczyliśmy różnicę, jaka dzieli ligę wojewódzką od tej na centralnym szczeblu. Inaugurację ligową graliśmy z tą samą Jagą i przegraliśmy 0:3, choć mieliśmy swoje sytuacje i nie obyło się bez kontrowersji. Teraz cały mecz dominujemy i pechowo remisujemy w końcówce, a sam trener gości przyznał, że bylismy drużyną lepszą. To napawa optymizmem i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość - zakończył trener.

Przyszłość ta obfitować będzie w równie emocjonujące spotkania. Już w środę widzewiacy zmierzą się po raz pierwszy tej wiosny w derbach Łodzi z drużyną UKS-u SMS Łódź, zaś w sobotę o 11:00 w Gutowie Małym czeka ich prestiżowe starcie z warszawską Legią. Wszystkich kibiców Widzewa gorąco zapraszamy do kibicowania na żywo młodym piłkarzom łódzkiego klubu. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Dzień Otwarty Akademii Widzewa dla rocznika 2008 23.05.2019

Dzień Otwarty Akademii Widzewa dla rocznika 2008 23.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela