Aktualności

Radosław Wasiak: Przepraszam kibiców

Szkoleniowiec drużyny juniorów młodszych Widzewa jest zawiedziony remisem z GKS-em Bełchatów, ale zapewnia, że jego zespół do końca walczyć będzie o awans do baraży o Centralną Ligę Juniorów.

Łodzianie mecz na szczycie I ligi wojewódzkiej rozgrywali w sobotę o 10 rano. Mimo tak nietypowej pory spotkanie to cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem transmisji przeprowadzonej przez Widzew TV. Widzewska rodzina zdawała sobie sprawę ze znaczenia tego meczu.

- Przede wszystkim pragnę przeprosić naszych kibiców. Wiem, że  wiele osób liczyło na nasze zwycięstwo i trzymało za nas kciuki. Czułem  to po telefonach, smsach, a także przekazach medialnych i społecznościowych. Ten remis jest  dla nas - jako drużyny - porażką. Widzew w każdym meczu, niezależnie od okoliczności, musi grać o zwycięstwo, zawsze. Mogę jednak zapewnić, że moi zawodnicy dali z siebie maksa - podkreśla trener Radosław Wasiak.

Remis 1:1 sprawia, że rywal, który ma trzy punkty straty, ale mecz zaległy, jest w lepszej sytuacji i wygrywając do końca wszystkie swoje spotkania zajmie pierwsze miejsce w lidze premiowane awansem do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Widzewiacy nie zamierzają się jednak poddawać i będą wywierać presję na GKS, tak jak robili to w sobotnim meczu.

- W pierwszej połowie kompletnie zdominowaliśmy GKS Bełchatów. W drugiej szło nam już trochę gorzej, ale końcówka potwierdziła, że cały czas dążyliśmy do wygranej. Chłopakom dziękuję za występ, bo jestem pewien, że wstydu Akademii Widzewa nie przynieśli. Walczymy dalej. Jest jeszcze nadzieja, a sport lubi zaskakiwać - zaznacza szkoleniowiec Widzewa U19.

- Specjalne podziękowania należą się też kibicom za wiarę w mój zespół i cenne wsparcie. Fajnie grało się przy tak licznej, znacznie większej niż zazwyczaj, publiczności - dodaje Wasiak podbudowany postawą widzewskiego środowiska, które w sobotę znów pokazało siłę.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela