Aktualności

Radosław Wasiak: Nie żałujemy tego wyjazdu

Młodzi piłkarze Widzewa wrócili już z hiszpańskiego turnieju. O pobycie na Costa Brava Cup 2017 oraz powrocie do ligowej rzeczywistości mówi trener juniorów starszych, Radosław Wasiak.

-  Myślę, że oba nasze zespoły wyróżniały się na tle innych drużyn. Widzew U-19 starał się grać według moich założeń wysoko i agresywnie, w dodatku skupiając się tylko na grze do przodu, natomiast nasi przeciwnicy nie byli zainteresowani grą w piłkę. Skupili się na tym, by osiągnąć korzystny wynik, broniąc własnej bramki, momentami całą jedenastką. Jednak nie mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy z końcowego rezultatu, bo drugie miejsce nie jest dobre nigdy dla Widzewa - powiedział Radosław Wasiak.

Widzewiacy z rocznika 1999/2000 zajęli drugie miejsce, bowiem mecz finałowy z pierwszą drużyną w tabeli został odwołany w związku z dużymi opadami deszczu. Zwyciężyli natomiast piłkarze Rafała Kołodziejskiego z rocznika 2001, którzy po czterech kolejkach zgromadzili najwięcej punktów.

- Wraz z moim zespołem mamy tylko i wyłącznie zdobywać pierwsze miejsca. Zapewne byłoby tak, gdyby nie warunki atmosferyczne i odwołany finał. Nie żałuję jednak tego wyjazdu. Moi zawodnicy mogli doświadczyć czegoś nowego, zagrać z rówieśnikami z innych państw i zobaczyć trochę inny świat. Zapewne była to przygoda, której nigdy nie zapomną - dodał.

- Chciałem również jako organizator tego wyjazdu podziękować osobom i firmom, dzięki którym uczestniczyliśmy w tym turnieju, czyli firmie Termy Uniejów, Pion Serwis Piotra i Izabeli Nypel, panu Robertowi Wojkowskiemu z firmy Smolar oraz firmie Tomgraf z Konstantynowa Łódzkiego. Dzięki ich wsparciu finansowemu mogliśmy brać udział w przygodzie, która pomogła nam rozwinąć się piłkarsko. Firma Opal Tour zatroszczyła się natomiast o nas w sposób profesjonalny, jeżeli chodzi o podróż - dziękował Wasiak.

- Podziękowania należą się również kierownikom drużyn, na których mogłem liczyć podczas tego wyjazdu. Mam na myśli kierownika Dariusza Piskorskiego, kierownika Krzysztofa Olińskiego, kierownika Mieczysława Olejnika wraz z trenerem Kołodziejskim - zakończył. 

Widzewiacy wracają do rozgrywek ligowych, w których - przed wyjazdem do Hiszpanii - prezentowali się wyśmienicie. Opuszczali kraj nad Wisłą w fotelu lidera, gromiąc rywali nawet dwucyfrowymi wynikami. Po powrocie czeka ich bardzo trudne zadanie, bowiem w środę (25.10) o godzinie 16 podejmować będą juniorów starszych GKS-u Bełchatów


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela