Aktualności

Radosław Mroczkowski: Był to wartościowy sparing

Po przegranym 0:2 sparingu z Wartą Poznań trener łodzian nie chciał usprawiedliwiać wyniku zmęczeniem zawodników. Podkreślił, że było to dla zespołu cenne zderzenie z I ligą.

W czwartym zimowym sparingu Widzew przegrał w Uniejowie z Wartą Poznań 0:2. Gole dla rywali zdobyli Adrian Cierpka i Krzysztof Biegański. - Nie będę usprawiedliwiał wyniku zmęczeniem. Daliśmy dziś pograć wszystkim dostępnym zawodnikom, dużo było rotacji i to też powodowało różne sytuacje, których nie powinno być. Na pewno był to jednak wartościowy sparing, na tle solidnego pierwszoligowca, który walczy, jest nieustępliwy i potrafi wykorzystać swoje sytuacje - mówił po meczu Radosław Mroczkowski.

Podobnie jak w poprzednim meczu kontrolnym z Wisłą Płock, i tym razem łodzianie stracili obie bramki po przerwie. - Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Próbowaliśmy się przeciwstawić Warcie, a jednocześnie prowadzić grę, ale nie było łatwo, bo przeciwnik dobrze się bronił. W drugiej połowie przydarzyły nam się błędy, które nie powinny się zdarzyć, ale tak się stało - dodał.

Był to ostatni sparing rozegrany przez widzewiaków w ramach obozu przygotowawczego w Uniejowie. - Powoli kończymy zgrupowanie i będziemy cementować skład, układając go pod typową osiemnastkę. W kolejnych meczach więcej minut będą dostawać ci zawodnicy, którzy powoli będą wygrywać rywalizację. Zespół bardzo solidnie przepracował obóz i na pewno czuje już jego trudy, ale nie ma się tym co podpierać - podsumował szkoleniowiec.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela