Aktualności

PZPN zniósł część opłat w rozgrywkach młodzieżowych

Piłkarska centrala podjęła decyzję o rezygnacji z niektórych opłat w kategoriach: Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy i Junior.

Dla każdej z tych grup zniesione zostały opłaty za: udział w rozgrywkach, rejestrację, potwierdzanie oraz uprawnianie do gry zawodników. Dodatkowo w kategoriach: Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik i Trampkarz zespoły nie będą musiały płacić Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej za zmianę przynależności klubowej. Informacje te są istotne z punktu widzenia Akademii Widzewa, w której skład wchodzą drużyny Młodzika i starsze (Trampkarz, Junior Młodszy i Junior), czyli aktualnie roczniki od 2006 do 1999/2000. Uchwała Polskiego Związku Piłki Nożnej wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.

- To dla nas na pewno bardzo dobra wiadomość. Każda oszczędność jest ważna. Dzięki temu część środków, przeznaczana dotychczas na opłaty administracyjne, będzie mogła być spożytkowana bezpośrednio na rozwój Akademii, czyli po prostu zainwestowana w naszą młodzież. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na pewno zostaną w Akademii, bo wydatków jest sporo, a wszystkim nam zależy, by stworzyć w pełni profesjonalny ośrodek szkolenia przyszłych piłkarzy i wspierać w ten sposób również rozwój całego klubu - wyjaśnia Waldemar Krajewski, dyrektor Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela