Aktualności

Pucharowe przetarcie przed szlagierem - zapowiedź meczu z KAS

W środę piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się w ramach okręgowego Pucharu Polski z Konstantynowską Akademią Sportu.

Dla podopiecznych Franciszka Smudy konfrontacja z występującą na najniższym szczeblu rozgrywkowym akademią z Konstantynowa Łódzkiego będzie przetarciem przed ważnym starciem ligowym z rezerwami Legii Warszawa. Łodzianie w środę rano odbędą jeszcze trening w Gutowie Małym, po którym sztab ogłosi ostateczną kadrę na mecz.

Starcie pucharowe może być szansą dla zmienników. Trener Smuda zapowiedział, że szansę otrzyma kilku zawodników, którzy wcześniej nie mieli okazji zaprezentować się w meczach o stawkę. Na dłuższy występ liczy m.in. Damian Kostkowski, który po ponad dwutygodniowym leczeniu i treningach indywidualnych wrócił do pracy na pełnych obrotach.

Konstantynowska Akademia Sportu powstała zaledwie dwa lata temu. Poprzedni sezon był jej pierwszym w seniorskiej piłce nożnej. W rozgrywkach B-klasy KAS zajęła siódme miejsce, zapisując na swoim koncie 10 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. Zespół Jakuba Światłowskiego konfrontacją z Widzewem rozpocznie sezon 2017/2018. Rozgrywki ligowe starują bowiem dopiero w najbliższy weekend.

Sędzią głównym środowego meczu będzie Adam Dolny z Łodzi. Wspomniany arbiter prowadził w tym sezonie dwa pojedynki na szczeblu IV ligi. Jego asystenteami będą: Julia Bukarowicz i Jakub Jankowski.

Serdecznie zapraszamy do oglądania bezpłatnej transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

KAS Konstantynów Łódzki – Widzewa Łódź / 30 sierpnia 2017 r., środa, godzina 18:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela