Aktualności

Puchar Polski: Ćwierćfinał pełen podtekstów

Ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski widzewiacy rozegrają na obiekcie w Byczynie. Przeciwnikiem będzie wicelider czwartej ligi, czyli LKS Termy Ner Poddębice.

Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie to obiekt, który wszyscy kibice Widzewa doskonale znają. To właśnie w tej miejscowości wiosną sezonu 2014/2015 piłkarze łódzkiego klubu grali mecze jako gospodarz w ramach rozgrywek I ligi. Fanom z al. Piłsudskiego tamta runda nie ma prawa kojarzyć się jednak pozytywnie. Dowodzony wówczas przez Sylwestra Cacka łódzki klub chylił się ku upadkowi, a rozgrywana w Byczynie runda rewanżowa była jednym z ostatnich gwoździ do trumny Widzewa pod wodzą biznesmena z Piaseczna.

Łodzianie do Byczyny wracają po dwóch latach jako drużyna grająca dwa poziomy niżej, ale paradoksalnie w znacznie lepszych niż wówczas nastrojach. Odbudowa Widzewa przebiega pomyślnie: do pięknego, 18-tysięcznego Serca Łodzi regularnie przybywa kilkunastotysięczna, fantastyczna rzesza kibiców, a prowadzony przez Franciszka Smudę zespół jest w trakcie realizacji celu, którym jest awans. Przyszłość maluje się nie w czarnych, jak przed 30 miesiącami, ale w czerwono-biało-czerwonych barwach.

W położonej w gminie Poddębice wsi widzewiacy rozegrają ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem zespołu Smudy będzie niedawny lider czwartej ligi, LKS Termy Ner Poddębice, którego z pierwszego miejsca w stawce zrzuciła kilka dni temu w bezpośrednim starciu Unia Skierniewice. Piłkarze Neru w tej edycji okręgowego pucharu wyeliminowali Górnika Łęczyca oraz PTC Pabianice. Mecz z Widzewem będzie pierwszym, w którym nie będą faworytem, o czym świadczy również pełniona przez poddębiczan rola gospodarza.

W zespole Neru fani Widzewa będą mieli szansę zobaczyć w akcji czterech byłych piłkarzy łódzkiego klubu. Wyeliminować Władcę Miasta Włókniarzy będą chcieli Kamil Bartos, Mikołaj Zwoliński, Joachim Pabjańczyk oraz Grzegorz Brochocki. Ten ostatni w drużynie Termów Neru znajduje się na wypożyczeniu.

Widzewiacy przystąpią do tego spotkania w dobrych nastrojach, bowiem w Nowym Mieście Lubawskim przerwali mini-serię dwóch meczów bez zwycięstwa. Zwycięstwo 3:1 z wciąż aktualnym mistrzem rozgrywek trzeciej ligi, Finishparkietem Drwęcą, było kolejnym spotkaniem pod wodzą trenera Smudy, którego widzewiacy nie przegrali. Król Kibiców z al. Piłsudskiego goryczy porażki nie musiał przełykać także w rozgrywkach pucharowych - Widzew pewnie pokonał KAS Konstantynów (11:0) oraz Stal Głowno (4:0), nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Pozostaje mieć nadzieję, że ta seria zostanie podtrzymana i zawodnicy, którzy grają w mniejszym wymiarze czasowym, będą mieli szansę udowodnienia swojej przydatności w zespole także w następnej rundzie.

Puchar Polski: LKS Termy Ner Poddębice - Widzew Łódz / środa, 04.10.2017 r., godzina 19:00

Pary trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski:

Termy Ner Poddębice - Widzew Łódź
Zjednoczeni Stryków - Sokół Aleksandrów Łódzki
KS Kutno - Boruta Zgierz
Andrespolia Wiśniowa Góra - Zawisza Rzgów


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela