Aktualności

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte (FOTO, WIDEO)

W czwartek 12 czerwca pierwsza drużyna Widzewa wznowiła treningi. W premierowych zajęciach pod wodzą Zbigniewa Smółki wzięło udział 21 zawodników.

Nowy szkoleniowiec Widzewa ma za sobą pierwszy trening z zespołem. Zajęcia odbyły się na boisku z naturalną nawierzchnią kompleksu sportowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Zbigniewowi Smółce pomagali Krzysztof Kapelan i Przemysław Gomułka, którzy będą współtworzyć jego sztab, a także fizjoterapeuci Hubert Gołąbek i Ewelina Bućko oraz kierownik pierwszej drużyny Marcin Pipczyński.

Wśród trenujących zawodników byli dwaj nowi piłkarze Widzewa: Przemysław Kita i Marcel Gąsior. Z łodzianami pracował również przymierzany do zespołu Piotr Zalewski - osiemnastoletni bramkarz, wychowanek czerwono-biało-czerwonych, który ostatnio swoich sił próbował w Anglii. Co ciekawe, na treningu zameldowało się łącznie czterech golkiperów, w tym Patryk Wolański, Grzegorz Gibki i Jakub Mikołajczak.

Mimo niesprzyjającej aury i nieznośnego upału, pierwsza zajęcia, choć wprowadzające i zapoznawcze, były bardzo intensywne. Nie zabrakło w nich szybkiej wymiany podań na małej przestrzeni i małej gry kontrolnej. W najbliższych dniach zawodnicy przejdą kompleksowe badania, a ich wyniki pomogą sztabowi odpowiednio dostosować plany kolejnych etapów przygotowań do sezonu.

Z boku czwartkowemu treningowi przyglądali się przedstawiciele pionu sportowego Widzewa i prezes Jakub Kaczorowski oraz liczna grupa dziennikarzy, która skorzystała z zaproszenia na premierowe zajęcia. Po treningu przedstawiciele mediów mogli porozmawiać z trenerem i wszystkimi piłkarzami.

GALERIA Z PIERWSZEGO TRENINGU (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela