Aktualności

Przygotowania do ligi w wykonaniu ampfutbolistów

Pokora, chęć sprawienia niespodzianek i zdobycia cennego doświadczenia - już w najbliższy weekend drużyna Widzew Łódź Amp Futbol rozpocznie rywalizację w ekstraklasie.

O miano najlepszej drużyny w kraju Widzew Łódź powalczy m.in. z Legią Warszawa, Wartą Poznań, a mistrzowskiego tytułu będzie bronić zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed samym startem sezonu koordynator sekcji Maciej Stoczkiewicz opowiedział, jak wygląda sytuacja drużyny.

Na samym początku rozmowy zostały poruszone kwestie przygotowania do zbliżającego się pierwszego miniturnieju, który odbędzie się 5-6 września w Nowym Targu. W ostatnim czasie widzewscy ampfutboliści rozegrali mecz towarzyski z Legią Warszawa, mistrzem tej dyscypliny z 2018 roku. Koordynator sekcji mówił o tej potyczce jako dobrym doświadczeniu dla zespołu. Postawa stołecznego klubu wskazała, co najbardziej należy poprawić we własnej grze. - Przygotowania miały charakter bardzo intensywny. Trenowaliśmy dwa razy w tygodniu. Nie ukrywam, że okres urlopowy dał nam się we znaki. Mimo wszystko staraliśmy się utrzymywać możliwie wysoką frekwencję, aby te jednostki były jak najbardziej efektywne - powiedział  inicjator powstania sekcji.

Koordynator projektu zaznaczył, że zbliżający się wielkimi krokami debiutancki sezon ampfutbolistów w ekstraklasie będzie od zawodników wymagał wiele cierpliwości i pokory. - Husaria, Legia i Podbeskidzie będą drużynami walczącymi o mistrzostwo Polski. My postaramy się walczyć na równi z Wartą Poznań, a w meczach z najlepszymi będziemy próbować urywać im punkty. Chłopaki te rozgrywki mają traktować jako zabawę i pole do zbierania doświadczeń. Historia najlepszych drużyn w kraju pokazała, że pierwszy sezon jest dopiero przetarciem.

W ramach rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy, jeden z turniejów zostanie rozegrany w Łodzi. Według koordynatora sekcji taki układ jest bardzo korzystny. Jako poparcie swoich słów wskazuje, że zawodnicy będą już nieco bardziej doświadczeni, co pozwoli na lepsze zaprezentowanie swoich umiejętności przed własną publiką. Warto podkreślić, że grono niedawno powstałej sekcji zostało wzbogacone o dwóch doświadczonych graczy Legii Warszawa. Ampfutboliści przenieśli się ze stolicy do centrum Polski na zasadzie wypożyczenia.

- Okazuje się, że Legia ma na tyle szeroką kadrę, że była możliwość, aby dwóch z jej zawodników dołączyło do nas. Widać w nich doświadczenie z wielu lat na boiskach amp futbolu. Na boisku wiele podpowiadają, układają grę. Będziemy mieli z nich niemałą korzyść - podkreślił Stoczkiewicz. Według koordynatora wsparcie przed wymagającym sezonem będzie bardzo ważne. - Prosimy o nie niezależnie od wyników. Żaden nowy zespół wchodzący do ekstraklasy nie ma lekko. Z każdym meczem zespół będzie rósł w siłę, ale to wszystko wymaga czasu.

W sobotę 5 września widzewscy amp futboliści zainaugurują sezon w meczu z Wartą Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 14 w Nowym Targu na stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego mieszczącym się przy ulicy Kolejowej 161. Tego samego dnia Widzewiacy zamkną pierwszy dzień rozgrywek meczem z Legią Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:45.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Miedź Legnica 40
9 Odra Opole 39
10 Sandecja Nowy Sącz 37
Pełna tabela