Aktualności

Przez Serce Łodzi na podbój Europy

We wtorek 15 października reprezentacja Polski do lat 21 rozegra na stadionie Widzewa ważny mecz eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Polacy po dwóch kolejkach, dzięki zwycięstwom z Łotwą i Estonią, zajmują pierwsze miejsce w grupie 5 kwalifikacji. W październiku mierzyć będą się najpierw 11 października na wyjeździe z Rosją, a cztery dni później - 15 października - w Łodzi z Serbią. To drugie spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy al. Piłsudskiego 138, gdzie reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza była już gościem podczas poprzednich eliminacji - do EURO 2019. Wówczas to, po niezwykle emocjonującym widowisku, Polska zremisowała z Finlandią 3:3. Po meczu równie dużo co o samej rywalizacji boiskowej mówiło się o atmosferze panującej w Sercu Łodzi. Pod jej wrażeniem byli szkoleniowcy i zawodnicy obu zespołów, a czerwono-biało-czerwoni mieli nadzieję, że w przyszłości będą mogli ponownie zagrać na tym obiekcie i dla tych kibiców.

Ich nadzieje zostały spełnione, a stadion, który znakomicie sprawdził się również jako główna arena tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 organizowanych przez FIFA, ponownie ugości reprezentację Polski U21. - Byłoby wspaniale, gdyby we wtorek stadion Widzewa wypełnił się całymi rodzinami kibiców. Niepowtarzalna atmosfera panująca w Sercu Łodzi, znana z meczów ligowych Widzewa, zyskała międzynarodowe uznanie i może być wizytówką nie tylko klubu, ale też Łodzi i Polski za granicą. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na mecz młodzieżowej reprezentacji Polski, bo jej piłkarze mogą w przyszłości stanowić o sile seniorskiej kadry. Dlatego warto zobaczyć i wesprzeć ich na żywo, w drodze do dorosłej piłki - podkreśliła Martyna Pajączek, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes Widzewa Łódź, który na co dzień rozgrywa swoje mecze przy Piłsudskiego 138.

Polacy rywalizują w sześciozespołowej grupie. Do turnieju finałowego, w którym czekają już gospodarze Węgry i Słowenia, zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy 9 grup i najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Pozostałe 8 zespołów z drugich miejsc powalczy w barażach. Bilety na wtorkowy mecz reprezentacji Polski i Serbii do lat 21 nabyć można  cały czas za pośrednictwem serwisu ŁĄCZY NAS PIŁKA [KUP BILET].

***

Polska - Serbia / wtorek 15 października 2019 roku, godz. 18:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela