Aktualności

Przemysław Kita w #P138: Chciałem być częścią tego klubu

Gośćmi Marcina Tarocińskiego w 45. odcinku magazynu #Piłsudskiego138 był napastnik pierwszej drużyny Przemysław Kita i trenerzy Akademii Widzewa, Łukasz Jończyk i Jakub Grzeszczakowski.

W pierwszej części programu kibice mogli posłuchać rozmowy z napastnikiem Widzewa i zadać mu pytanie na temat bieżącej postawy drużyny oraz jego zawodowych planów i ambicji. - Myślę, że wychodzimy na prostą, wiemy, co chcemy grać. Każdy z nas się już poznał i wygląda to coraz lepiej. Na wiosnę będzie to szło w bardzo dobrym kierunku - mówił Przemysław Kita w rozmowie z Marcinem Tarocińskim.

Wśród pytań zadanych przez widzów znalazło się jedno dotyczące przyszłości zawodnika i tego, czy chciałby na dłużej zostać w Łodzi. - Wiążę z Widzewem długie plany, ale zobaczymy jak potoczy się życie. Przychodząc do klubu zdecydowałem się na zejście do II ligi, mając propozycje m.in. z poziomu wyżej. Byłem już dogadany z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale dostałem telefon z Widzewa. Ciężko było mi wybrać, ale chciałem być częścią tego klubu - opowiedział napastnik.

Po krótkiej przerwie, podczas której fani mogli obejrzeć materiał z przygotowań do meczu z Bytovią, w studiu WidzewTV pojawili się kolejni goście, czyli trenerzy Akademii WidzewaJakub Grzeszczakowski i Łukasz Jończyk. Szkoleniowcy opowiadali o specyfice pracy z młodymi piłkarzami i niezbędnym wsparciu adeptów futbolu w ich drodze na szczyt. Jednym z wiodących tematów był ostatni awans drużyny juniorów do ligi makroregionalnej. - To na pewno kolejny etap rozwoju. Możemy rywalizować z drużynami, które są na wyższym poziomie.Tylko grając z zespołami lepszymi lub na swoim poziomie możemy stawiać kolejne kroki. Chcieliśmy tego i pracujemy dalej, żeby się rozwijać - opowiadał trener rocznika 2001 Jakub Grzeszczakowski.

W Akademii Widzewa funkcjonuje system pracy, w którym z każdą drużyną pracuje dwóch trenerów, co pozwala na wzajemne wsparcie szkoleniowców. - Jest to dla mnie pewna nowość i na oceny na pewno przyjdzie czas. Cenne jest to, że inny trener może spojrzeć na danego zawodnika z zewnątrz, co może pomóc w pracy nad różnymi mankamentami piłkarza - powiedział Łukasz Jończyk, na co dzień pracujący z rocznikami 2003 i 2004. 

Cały program #Piłsudskiego138 jest dostępny na oficjalnym kanale klubowej telewizji WidzewTV. Zapraszamy do oglądania i od razu zapraszamy do kolejnego odcinka, który już za dwa tygodnie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela