Aktualności

Przemysław Cecherz: To naturalny rywal Rakowskiego

Szkoleniowiec Widzewa Łódź jest zadowolony z kolejnego zakontraktowanego młodzieżowca. Przyznaje, że Marcin Pigiel o miejsce w składzie rywalizował będzie z Bartłomiejem Rakowskim.

Widzew pozyskał kolejnego młodzieżowca. Tym razem, kontrakt z klubem podpisał 19-letni Marcin Pigiel. - Tego zawodnika akurat obserwowaliśmy i analizowaliśmy dużo wcześniej. Marcin był na takiej naszej podstawowej liście młodzieżowców, na których nam bardzo zależało. Niestety, cała sprawa trochę się przeciągała. Był na testach w Bełchatowie. Później przydarzyła mu się kontuzja ręki i miał przerwę w treningach. Na szczęście ostatecznie udało się wynegocjować z Jagiellonią jego przejście - wyjaśnił tuż po podpisaniu umowy trener Przemysław Cecherz.

Młody obrońca o miejsce w składzie rywalizował będzie z Bartłomiejem Rakowskim, innym młodzieżowcem, który również w tym tygodniu oficjalnie został piłkarzem Widzewa. - Pigiel to lewy obrońca, dlatego będzie naturalnym rywalem w walce o miejsce w składzie dla zakontraktowanego wcześniej Rakowskiego. To wartościowy zawodnik. Grał już w seniorach w rezerwach Jagielloni, trenował też trochę z pierwszą drużyną. O takich młodzieżowców nam chodzi. Będzie dobrym wzmocnieniem - zapowiedział szkoleniowiec.

Pigiel pierwsze piłkarskie szlify zbierał w ekipie Dąb Dąbrowa Białostocka. W 2011 rok przeniósł się do Jagielloni Białystok, w barwach której rywalizował przede wszystkim w rozgrywkach juniorskich. Zaliczył również kilka występów w trzecioligowych rezerwach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela