Aktualności

Przemysław Cecherz: Takiego zawodnika potrzebowaliśmy

Szkoleniowiec Widzewa jest bardzo zadowolony z szóstego letniego transferu. W szczególności podkreśla bogate doświadczenie Bartłomieja Niedzieli na boiskach ekstraklasy i pierwszej ligi.

32-letni Bartłomiej Niedziela podpisał 6 lipca kontrakt z Widzewem Łódź. Umowa obowiązywać będzie przez dwa lata. Zdaniem trenera czerwono-biało-czerwonych, nowy nabytek zwiększy przede wszystkim rywalizację na skrzydłach. - To zawodnik, który był nam potrzebny, żebyśmy nigdy już nie przeżywali chwili grozy, gdy Daniel Mąka czy Mateusz Michalski nabawią się kontuzji lub będą w nieco słabszej dyspozycji. Aktualnie mamy po dwóch wartościowych zawodników na każde ze skrzydeł. Tego właśnie potrzebowaliśmy - wyjaśnia Przemysław Cecherz.

Kolejny doświadczony skrzydłowy jest następnym krokiem Zarządu w kierunku budowania szerokiej i wyrównanej kadry na nowy sezon. - Po to dokonaliśmy sześć transferów, żeby zwiększyć jakość zespołu poprzez rywalizację. Nic tak nie zmotywuje zawodnika do cięższej i efektywniejsze pracy niż wprowadzenie mu do szatni rywala do walki o miejsce w podstawowym składzie. W tamtej rundzie operowaliśmy taką stałą czternastką i okazało się to za mało. Teraz nie powinno być tego problemu - podkreśla trener.

Niedziela to zawodnik doświadczony w bojach na poziomie pierwszej ligi, ale i ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 22 mecze. Od sezonu 2014/2015 był podstawowym zawodnikiem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, która w minionym sezonie była blisko awansu do piłkarskiej ekstraklasy. - To zawodnik, który posiada bardzo dobry charakter do wszelkiego rodzaju rywalizacji. Jest bardzo nieustępliwy, ale i pozytywnie nastawiony, ciężko pracuje. Nigdy nie byłem jego trenerem, ale słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii i często rywalizowaliśmy przeciwko sobie, więc miałem możliwość obserwować go na żywo. Przede wszystkim to gracz z doświadczeniem ekstraklasowym i pierwszoligowym. Świetnie czuje się w grze jeden na jeden, dysponuje dobrym uderzeniem - wylicza atuty nowego zawodnika trener Cecherz, podkreślając jednak, że na rzetelną ocenę transferu przyjdzie czas po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela