Aktualności

Przemysław Cecherz: Nie grozi nam rozprężenie w szeregach

Po dwóch dniach wolnego piłkarze Widzewa Łódź wracają do treningów. W tym tygodniu czekają ich zajęcia w Gutowie Małym i dwa mecze sparingowe.

Podopieczni trenera Przemysława Cecherza w tym tygodniu będą pracować na obiektach w Gutowie Małym. Uzupełnieniem cyklu treningowego będą mecze kontrolne z Lechem II Poznań i Sokołem Aleksandrów Łódzki. - We wtorek trenujemy w Gutowie. Przygotowałem dla zawodników leciutką wstawkę siłową. Będzie to praca nad siłą dynamiczną na siłowni. Później odbędziemy ćwiczenia techniczno-taktyczne w małych grach. W środę mamy grę sparingową we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. W czwartek i piątek trenujemy ponownie w Gutowie, a w sobotę czeka nas następny sparing, tym razem z Sokołem Aleksandrów Łódzki - powiedział trener łodzian.

Przemysław Cecherz zapewnia, że mimo zwycięstwa nad Ruchem Chorzów jego piłkarze zachowują chłodną głową. - Nie grozi nam żadne rozprężenie w szeregach, ale jednocześnie trzeba utwierdzać zawodników w przekonaniu, że jeśli sumiennie pracują, to przekłada się to na ich grę. Co do wszelkich recenzji czy komentarzy, zarówno tych złych, jak i tych dobrych, to polecam im robić to, co sam stosuję. Nie czytać, nie zwracać uwagi, robić swoje. Cieszę się, że to, nad czym pracujemy na zajęciach, udaje nam się wykonać na boisku. Zawodnicy też to dostrzegają, dlatego są należycie zmotywowani do dalszej pracy - podkreślił.

Trener czerwono-biało-czerwonych wyjaśnił, że skład na mecz z rezerwami Lecha Poznań uzależniony będzie od dyspozycji zawodników po krótkiej przerwie treningowej. Zaznaczył, że walka o miejsce w składzie jest cały czas sprawą otwartą, ale kilku pewniaków zapisał już w swoim notesie.

- Na wtorkowym treningu musimy sprawdzić, jak będą wyglądać poszczególni zawodnicy i jak będą przygotowani do wysiłku po tej krótkiej przerwie. W meczu z Lechem będę chciał wyrównać jednostki treningowe i obciążenie. Tym bardziej, że na dwa ostatnie sparingi z Sokołem i Elaną będę chciał operować przede wszystkim tymi zawodnikami, którzy - póki co - są najbliżej pierwszego składu. Jest dużo dyskusji w mediach na ten temat, ale powiem szczerze, że aktualnie pięciu, może sześciu zawodników jestem pewny, ale pozostałe miejsca w wyjściowej jedenastce są sprawą otwartą. Tym bardziej, że mamy szeroką i bardzo wyrównaną kadrę, a ja, jak to mówią, mam ból głowy, ale jest to bardzo miły ból głowy - podsumował.

Aktualny plan letnich sparingów Widzewa:

19.07. (środa), godz. 17:00 - Lech II Poznań (Wronki)

22.07. (sobota) - Sokół Aleksandrów Łódzki (miejsce i godzina do ustalenia)

29.07. (sobota), godz. 15:00 (wstępnie) - Elana Toruń (Toruń)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela